Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Економіка
26490

У МХП розповіли про врожай ранніх і пізніх культур

У МХП розповіли про врожай ранніх і пізніх культур

КИЇВ. 12 жовтня. УНН. Цей рік видався не простим для врожаю, повідомляють в одному з найбільших агрохолдингів України МХП. Детально про втрати і досягнення в інтерв'ю Latifundist.com розповів начальник агрохімічного відділу компанії Віктор Марценюк, передає УНН.

"У цьому році наклалися два фактори: прохолодна затяжна весна з проливними дощами в травні, яка перейшла відразу в дуже сухе літо. Без опадів 2-2,5 місяці поспіль, а в Черкаській, Вінницькій областях посуха триває вже три місяці. Тобто, незважаючи на те, що посіяли все в термін, через дощі в травні вегетація рослин затягнулася на 1,5-2 тижні, а в період, коли культури повинні були інтенсивно розвиватися, почалася посуха. Крім того, в травні були низькі температури: +3 - +5 ℃ на поверхні грунту. В результаті в червні кукурудза за розмірами ледве дотягувала до коліна, тоді як в минулому році в цей час вже була вище пояса. І соняшник був на півметра нижче, ніж в 2019 р.", - розповів він.

За його словами, в цьому році планувалося отримати в середньому 3,6 т/га ріпаку та 6,5 т/га пшениці. Але врожайність ріпаку склала 2,6 т/га, а пшениці - 5,1 т/га. Марценюк зазначає, що в компанії були не задоволені таким результатом, поки не зрозуміли, яка може бути врожайність кукурудзи.

"Під кукурудзу компанія виділила найбільшу площу. У цьому році - 158 тис. га, з них 90 тис. га сконцентровані у Вінницькій і Черкаській областях. Це основний масив кукурудзи для виробництва корму для птахівництва, і...найбільша зона, яка постраждала від посухи. Ми планували отримати 9,5 т/га кукурудзи, але зараз оцінюємо, що врожайність буде на рівні 4-4,5 т/га. У Вінницькій області складна ситуація в південній частині, а на півночі - більш прийнятна. Тому в районах на північ від Вінниці все-таки розраховуємо зібрати 8-9 т кукурудзи з 1 га. Треба сказати, що непогана кліматична ситуація була в Сумській області. Сподіваємося там зібрати більше 9 т кукурудзи з 1 га. У Західній Україні, в господарствах Івано-Франківської, Львівської, Хмельницької областей пізні культури в непоганому стані. Не можна сказати, що там будуть якісь рекорди в цьому році, адже прохолодна погода відтягувала період вегетації кукурудзи. І, швидше за все, буде проблема з надмірною вологістю під час збиральної", - говорить представник МХП.

Що стосується соняшнику, то він постраждав в меншій мірі, продовжив Марценюк.

"В цілому розраховували на врожайність соняшнику 3,8 т/га, сподіваємося, середній показник буде 3 т/га, залежить від ситуації в Західній Україні", - зазначив він.

За словами Марценюка, в структурі посівів озимий клин займе 15-17% (в минулому році було 20%). І весняна посівна знову буде насиченою.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram