Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Економіка
56130

Похибка у понад 5 млн га: в Держгеокадастрі розповіли, скільки землі у державній власності

Похибка у понад 5 млн га: в Держгеокадастрі розповіли, скільки землі у державній власності

КИЇВ. 15 жовтня. УНН. У Держгеокадастрі визначили, що в Україні не існує 10,5 млн га землі державної форми власності сільськогосподарського призначення, а похибка в земельному балансі становить понад 5 млн га. Про це сказав голова Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру Роман Лещенко під час брифінгу у Чернігові, передає кореспондент УНН.

“Чотири місяці тому я був призначений головою Держгеокадастру України. Де було чітко поставлено мені завдання Президентом України, прем’єр-міністром та урядом в цілому. Задача була проста - дати відповідь на питання, власне - скільки державної землі в Україні? І я хочу публічно сьогодні звернутися до українського народу і безпосередньо до Президента України і до всього керівництва нашої держави. І хочу сказати, що в України 10,4 млн га землі державної форми власності сільськогосподарського призначення не існує. Це була брехня. Вводили в оману і стверджували, що є ця земля. Насправді - її немає”, - сказав Роман Лещенко.

Він зазначив, що 1,7 млн га земель державної форми власності були передані в комунальну власність у 2018-2019 роках.

“І сьогодні, підписавши історичний указ, ми передаємо понад 2 млн га земель громадам. Постає питання - скільки ж залишається землі в Україні державної форми власності? Згідно даних Державного земельного кадастру, після передачі понад 2 млн га землі в Україні безпосередньо в Держгеокадастрі залишається 750 тис. га землі державної форми власності сільськогосподарського призначення. Ця земля перебуває на правовому титулі на акті постійного користування. Мова йде про землі Академії наук, Міністерства оборони, Пенітенціарної служби, Міністерства освіти, та колишні державні підприємства Міністерства АПК, які сьогодні передані в Фонд держмайна на приватизацію. Оце є найбільша відповідь усім боронителям української землі”, - додав чиновник.

Він зазначив, що це люди, які ганебно грабували землю.

“І сьогодні земельний баланс України має похибку в понад 5 млн га землі. Де ця земля? У нас є відповідь на це питання. Вона знаходиться в приватній власності. В приватній власності чиновників. В приватній власності всіх тих людей, які перебували при владі. Вона має чітку регіональну ознаку - тому що були Донецькі, то більше акцентували приватизацію саме в Донецькій області. Прийшли Вінницькі міцні господарники - вивели більше 80 тис. га лише після Майдану в приватну власність”, - сказав Роман Лещенко.

Нагадаємо, Романа Лещенка призначили головою Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру 10 червня 2020 року.

Також нагадаємо, Президент України Володимир Зеленський підписав указ про передачу сільськогосподарських земель громадам.

Джерело: УНН