Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Економіка
53550

Бізнес дав прогноз щодо курсу гривні

Бізнес дав прогноз щодо курсу гривні

КИЇВ. 16 жовтня. УНН. Український бізнес очікує через рік середній обмінний курс гривні до долара США на рівні 28,99 грн/дол., прогнозуючи таким чином більше падіння нацвалюти, ніж кварталом раніше. Про це УНН повідомляє з посиланням на дані опитування керівників підприємств, проведеного Національним банком України у IІІ кварталі 2020 року.

"Середнє значення обмінного курсу через 12 місяців – 28,99 грн/дол. США (у ІІ кварталі 2020 року – 28,28 грн/дол. США). 62,5% респондентів уважають, що обмінний курс коливатиметься в межах від 28,01 грн/дол. США до 30,00 грн/дол. США", - йдеться у результатах опитування.

Таким чином респонденти очікують посилення девальвації національної валюти. 

Інфляційні очікування підприємств залишилися незмінними. Як і в попередньому кварталі, бізнес прогнозує, що упродовж 12 місяців темпи зростання споживчих цін зростуть до 7% у річному вимірі. Більше половини опитаних підприємств вважають, що інфляція буде меншою за 7,5%. Кожен п’ятий респондент очікує інфляцію у межах 7,6-10,0%. Найвагомішими фактором впливу на інфляцію підприємці називають послаблення гривні і збільшення витрат на виробництво.

Квартальне опитування проводилося з 3 серпня 2020 року до 3 вересня 2020 року. В опитуванні взяли участь 696 підприємств із 22 регіонів країни (без урахування тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим, а також Донецької і Луганської областей). Результати опитувань відображають лише думку респондентів-керівників підприємств, а не оцінки Національного банку України.

Нагадаємо, експерт розповів, яким буде курс гривні до кінця року.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram