Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
25080

Зеленський: порти "Олівія" та "Херсон" залучили міжнародних інвесторів

Зеленський: порти "Олівія" та "Херсон" залучили міжнародних інвесторів

Володимир Зеленський

КИЇВ. 20 жовтня. УНН. Концесія портів починає приносити очікувані позитивні результати. Про це розповів Президент Володимир Зеленський під час виступу у Верховній Раді, передає УНН.

Інвестори з Катару, Грузії та Швейцарії вже розпочали модернізацію збиткових активів та розвиток водної інфраструктури України, наголосив Президент.

"Ухвалено закон про концесію, проведені конкурси з концесії морських портів "Олівія" та "Херсон", які залучили інвесторів з Катару, Грузії, Швейцарії", - сказав він.

Нагадаємо, у вересні 2019 року Президент Володимир Зеленський доручив міністру інфраструктури Владиславу Криклію передати у концесію два українських порти "Ольвія" і "Херсон", що було успішно реалізовано достроково.

"Ольвія", зокрема, передана катарській компанії, яка взяла на себе зобов’язання інвестувати у порт 3,4 млрд грн і ще 80 млн грн — в інфраструктуру Миколаєва. У той же час, платіж державі складе 80 млн грн з урахуванням індексації та 0,75% від чистого доходу концесіонера, що у 16 разів більше, ніж прибуток порту за минулий рік.

За словами міністра Криклія, у концесію планується передати порти, вокзали, аеропорти та дороги.

Довідка УНН: Концесія — тимчасове платне володіння об’єктами, що належать державі або територіальній громаді. Концесія передбачає обов’язкові платежі та інші матеріальні блага на користь держави з боку концесіонера.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram