Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Четвер, 21 січня 2021 17:30
Новини: Політика
27225

"Слуги народу" подали до ВР постанову, яка скасовує другий тур виборів мера Києва

КИЇВ. 21 жовтня. УНН. Депутати від "Слуги народу" зареєстрували постанову у ВР, яка скасовує повторне голосування на виборах депутатів сільських, селищних, міських рад (територіальної громади з кількістю виборців до 10 тисяч осіб) та сільських, селищних, міських голів, інформує УНН.

Постанова складається із одного пункту, яким пропонується доповнити постанову Верховної Ради України від 15 липня 2020 року № 795-IX "Про призначення чергових місцевих виборів у 2020 році" після пункту 5 новим пунктом 51 такого змісту:

"51. Повторне голосування з виборів депутатів сільської, селищної, міської ради (територіальної громади з кількістю виборців до 10 тисяч), сільського, селищного, міського голови не призначається і не проводиться у період дії карантину, встановленого з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2", - йдеться у тексті постанови.

Автори документу зазначають, що основною метою його прийняття є "недопущення надмірного навантаження медичної системи України і забезпечення протидії поширенню коронавірусної інфекції COVID-19, епідемії грипу і гострих респіраторних інфекцій в Україні і прийняття додаткових заходів, спрямованих на зниження рівня загрози життю і здоров'ю населення". Про це йдеться у пояснювальній записці до постанови.

Згідно зі ст. 281 Виборчого кодексу України, територіальна виборча комісія на підставі відповідних місцевих виборів приймає рішення про призначення повторного голосування у відповідному виборчому окрузі, якщо:

1) у виборчому окрузі у день голосування найбільшу і водночас однакову кількість голосів набрали двоє або більше кандидатів у депутати, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови;

2) до виборчого бюлетеня у день голосування було включено більше двох кандидатів на посаду міського (міста з кількістю виборців 75 тисяч і більше) голови, і за результатами голосування у день виборів жоден із них не отримав на свою підтримку більше половини голосів виборців, які взяли участь у голосуванні.

Зауважимо, на сьогодні у "червоній" зоні знаходяться 8 обласних центрів: Івано-Франківськ, Полтава, Суми, Тернопіль, Харків, Хмельницький, Чернівці та Чернігів. Київ відноситься до "помаранчевої" зони.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram