Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
25530

Міністр Криклій розповів, які зміни передбачають мультимодальні перевезення

Міністр Криклій розповів, які зміни передбачають мультимодальні перевезення

Владислав Криклій

КИЇВ. 21 жовтня. УНН. Сьогодні, 21 жовтня, на своєму засіданні уряд підтримав законопроект "Про мультимодальні перевезення", розроблений Мінінфраструктури, повідомляє УНН із посиланням на пресслужбу відомства.

Законопроект не лише сприятиме захисту навколишнього середовища через переорієнтацію значної частини перевезень з автошляхів на річку та інші екологічні види доставки, а й значно оптимізує час і витрати шляхом впровадження єдиного договору мультимодального перевезення, розповідають у міністерстві.

“Україна має реалізовувати свій транзитний потенціал та використовувати для цього всі можливості, які надають мультимодальні перевезення та сучасні цифрові технології. Розроблений нами законопроєкт “Про мультимодальні перевезення” не лише сприятиме захисту навколишнього середовища через переорієнтацію значної частини перевезень з автошляхів на річку та інші екологічні види доставки, а й значно спростить всі процедури. Адже незалежно від зміни видів транспорту чи складної логістики, здійснювати перевезення вантажу можна буде всього за одним перевізним документом – договором мультимодального перевезення. Це також дозволить збільшити обсяги перевезень всередині країни в майбутньому та покращити сервіс. Наразі питання мультимодальних перевезень в Україні регулюється частково. Підтриманим сьогодні урядом законопроектом ми вдосконалимо існуючу законодавчу базу та запровадимо важливі правові механізми для більш широкого використання цих видів перевезень вантажів. Вдячний колегам за прийняте рішення і дуже розраховуємо на якнайскорішу підтримку цього закону народними депутатами", - зазначив очільник міністерства Владислав Криклій.

За словами Криклія, прийняття цього законопроекту у майбутньому вкрай важливе для України і в інтеграційному напрямі, адже він імплементує положення Директиви Ради ЄС від 07 грудня 1992 року про встановлення спільних правил для окремих видів комбінованих перевезень вантажів між державами-членами. Разом з тим, законопроект спрямований на приєднання країни до Угоди про розвиток мультимодальних перевезень TRACECA – міжнародної транспортної програми за участі Європейського Союзу та 14 держав-членів Східноєвропейського, Кавказького та Центральноазіатського регіонів.

Новий законопроект також передбачає, що під час надання послуги з мультимодального перевезення вантажів відповідальність оператора мультимодального перевезення за вантаж перед замовником послуги охоплює період з моменту прийняття ним вантажу та до моменту його видачі. Тобто, для отримання відшкодування за втрачений чи пошкоджений вантаж замовнику послуги не потрібно встановлювати, на якому етапі перевезення сталися пошкодження чи втрата вантажу або хто із перевізників не виконав зобов’язання щодо його вчасної доставки.

У міністерстві також нагадали, що 30 липня цього року Україна та Німеччина домовились про партнерство у розвитку інтермодальних залізничних перевезень шляхом підписання між Укрзалізницею та Hamburger Hafen und Logistik AG відповідного меморандуму про взаєморозуміння та співробітництво з розвитку інтермодальних залізничних перевезень в Україні, а в майбутньому – у країнах Східної Європи та Балтії.

Джерело: УНН

В тексті згадуються

Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram