Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
22275

Омбудсмен заявила, що "опитування Зеленського" можуть проводити й неповнолітні

Омбудсмен заявила, що "опитування Зеленського" можуть проводити й неповнолітні

Людмила Денісова

КИЇВ. 25 жовтня. УНН. Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова у своєму Telegram-каналі повідомила, що сьогоднішні “5 питань від президента” можуть здійснювати й неповнолітні особи, передає УНН.

“У зв’язку із численними повідомленнями у засобах масової інформації та соціальних мережах про залучення дітей до проведення опитування, яке ініційоване Президентом України у день голосування, роз’яснюю. Президент України неодноразово заявляв, що опитування буде добровільним, а особи, що його проводитимуть є волонтерами. З огляду на це звертаю увагу, що відповідно до статті 7 Закону України "Про волонтерську діяльність" волонтер — фізична особа, яка добровільно здійснює соціально спрямовану неприбуткову діяльність шляхом надання волонтерської допомоги”, - зазначила омбудсмен.

Повідомляється, що в такому випадку волонтерами можуть стати громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, які є дієздатними. Особи віком від 14 до 18 років здійснюють волонтерську діяльність за згодою батьків (усиновлювачів), прийомних батьків, батьків-вихователів або піклувальника.

Додамо, що згідно із законом, волонтерська діяльність є формою благодійної діяльності.

Таким чином, участь неповнолітніх дітей у волонтерстві правомірна, якщо згода на неї дана батьками або іншими законними представниками дитини, а сама волонтерська допомога є добровільною та безоплатною.

Нагадаємо, нардеп Ірина Геращенко звернулася до омбудсмена Людмили Денісової через залучення в опитуванні, ініційованого Президентом Володимиром Зеленським, на Рівненщині 14-річної дитини.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram