Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
17445

У "Діапроф-Мед" не отримували держфінансування на розробку кандидата на вакцину від COVID-19

У "Діапроф-Мед" не отримували держфінансування на розробку кандидата на вакцину від COVID-19

Микола Співак

КИЇВ. 28 жовтня. УНН. Вітчизняна компанія "Діапроф-Мед" не отримала жодної копійки державного фінансування на розробку кандидата на вакцину від коронавірусної хвороби COVID-19. Всі роботи виконано за обігові кошти компаній "Діапроф-Мед" та "ДіаПреп". Про це розповів на брифінгу розробників українського кандидата на вакцину від COVID-19 доктор біологічних наук, професор інституту мікробіології та вірусології ім. Д. К. Заболотного НАН України Микола Співак.

"На цей час не було витрачено ні копійки державних коштів. Це все було за рахунок власного ентузіазму. Це з того, що ми могли заробити. Ми на це грошей не отримували", - зазначив він.

Разом із тим, вчений впевнений, що державна підтримка розробок у цій сфері є важливим внеском у національну безпеку держави.

"З настанням незалежності у нас зникло імунотехнологічне виробництво. Зараз на ринку 70% препаратів – це все іноземні компанії поставляють, чому так? Ми повинні захищати свого виробника. Це вклад у національну безпеку держави", - зазначив Співак.

Як писав УНН, за словами глави МОЗ Максима Степанова, українська вакцина від коронавірусу може з'явитися вже через рік.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram