Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
20970

Влада вперше повірила в українську науку та зацікавилась її підтримкою – науковець

Влада вперше повірила в українську науку та зацікавилась її підтримкою – науковець

Микола Співак

КИЇВ. 28 жовтня. УНН. Підтримка розробки українськими вченими кандидата на вакцину від коронавірусної хвороби COVID-19 з боку міністра охорони здоров’я Максима Степанова та Президента України Володимира Зеленського – це яскраве свідчення відродження нашої біоімунотехнологічної галузі та колосальний внесок у національну безпеку держави. Про це розповів на брифінгу розробників кандидата на вакцину від COVID-19 доктор біологічних наук, професор інституту мікробіології та вірусології ім. Д. К. Заболотного НАН України Микола Співак.

"Ми вперше побачили таку реакцію і міністра охорони здоров’я, і Президента України – що вони вірять у нашу науку. Але для випробувань (українського кандидата на вакцину від COVID-19 – ред.) треба час. Проте в Україні наука є, потужна і може це зробити. Та для цього треба фінансування", - зазначив він.

Науковець наголосив, що до теперішнього моменту всі дослідження кандидата на вакцину від COVID-19 здійснювались на власному ентузіазмі українських вчених і за обігові кошти компаній "Діапроф-Мед" та "ДіаПреп". І саме за ініціативою керівництва держави та міністра охорони здоров’я Максима Степанова подальша фаза клінічних досліджень і створення української вакцини стане можлива завдяки державній підтримці.

"Ми повинні підписати меморандум. Ми зробили тільки перший крок – отримали білок, визначили його імуногенність, як він себе поводить в організмі, на різних тваринах. І ми побачили, що є імуногенність, він не токсичний. Далі треба подивитися, як міняється формула крові, багато чого. І саме завдяки допомозі держави ми зможемо проводити клінічну фазу досліджень. Людей треба застрахувати, заплатити їм гроші. Це ініціатива міністра охорони здоров’я і Президента. А ще це відродження нашої біоімунотехнологічної галузі. Те, що ми зробили, – це свідчення того, що в Україні не все пропало", - зазначив український вчений.

Він також додав, що для посилення національної безпеки держави потрібно й надалі розвивати вітчизняний біотехнологічний промисловий кластер.

"Цей біокластер, про який говорив міністр охорони здоров'я і який підтримав Президент України, складається з трьох частин: діагностика, профілактика і лікування", - зазначив науковець.

Нагадаємо, Президент України Володимир Зеленський анонсував створення унікальної української вакцини від COVID-19.

Як заявляв глава МОЗ Максим Степанов, виготовлення вакцини в Україні буде повністю профінансоване державою.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram