Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Понеділок, 25 січня 2021 12:08
Новини: Політика
22710

Законопроект Зеленського щодо звільнення суддів КСУ має право на життя – Малюська

Законопроект Зеленського щодо звільнення суддів КСУ має право на життя – Малюська

Денис Малюська

КИЇВ. 30 жовтня. УНН. Законодавча ініціатива Президента України Володимира Зеленського щодо звільнення суддів Конституційного Суду має право на життя, якщо буде підтримана ВРУ та суспільством. Про це написав у Facebook міністр юстиції України Денис Малюська, передає УНН.

"Рішення, винесеного КСУ, за чутками, під політичним тиском та за чималу грошову винагороду від тодішньої влади. У чому секрет успішності тих політичних рішень? На мою думку у тому, що це був суспільний компроміс та реалізація справедливості. Це – єдиний критерій, який відрізняє справедливе політичне вирішення складної суспільної проблеми від антиконституційних дій або ж (іноді) узурпації влади. Чи має право на життя і реалізацію ініціатива Президента щодо перезавантаження КСУ? Моє внутрішнє переконання – так, якщо вона буде підтримана Верховною Радою України і суспільством", - написав Малюська.

За його словами, чинна Конституція – це саме політико-правове рішення, яке "розвернуло" дію несправедливого рішення Конституційного Суду України.

"РНБОУ та Президент, зваживши на усі ризики, підтримали ідею політичного врегулювання проблеми шляхом перезавантаження усього складу КСУ, що і було оформлено відповідним законопроектом. Чимало опонентів такого рішення вказали, що воно не є юридичним та не відповідає вимогам закону і Конституції, а тому не може бути підтриманим", - додав міністр.

Він наголосив, що чимало людей спробували запропонувати альтернативні юридичні варіанти врегулювання проблеми, які, на жаль, нереалістичні та неефективні.

"Як міністр юстиції я є одночасно і політиком, і юристом, а тому боротьба "внутрішнього юриста" з "внутрішнім політиком" є ще жаркішою та затятішою, аніж більшість суперечок у фб. Результат цих суперечок – моє переконання, що політичне вирішення проблеми має право на існування", - додав він.

Нагадаємо, Президент Володимир Зеленський подав до Верховної Ради законопроект, яким пропонує звільнити весь склад Конституційного суду.

Як повідомив нардеп Олександр Качура, у понеділок, 2 листопада, відбудеться засідання фракції “Слуга народу”, на якому планують обговорити законопроект щодо звільнення суддів Конституційного суду.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram