Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Четвер, 21 січня 2021 00:48
Новини: Політика
101670

Український кандидат у вакцини від COVID-19 не має аналогів у світі - Комісаренко

Український кандидат у вакцини від COVID-19 не має аналогів у світі - Комісаренко

Сергій Комісаренко

КИЇВ. 30 жовтня. УНН. Український кандидат у вакцини від коронавірусної хвороби COVID-19 не має аналогів у світі. На сьогодні успішно завершені її доклінічні випробування, а попереду - перевірка на людях. У нас є всі підстави сподіватися, що українська вакцина виявиться ефективною, заявив в інтерв'ю виданню "Факти" академік НАН України Сергій Комісаренко, передає УНН.

Вчений повідомив, що після спілкування із творцями українського кандидата у вакцини від COVID-19 зміг оцінити унікальність виконаної вченими вітчизняної компанії "Діапроф-Мед" роботи.

"Коли Фаворов і інші розробники вакцини розповіли мені, у чому її особливість, я висловив сумніви щодо цього препарату і пояснив чому. Але додаткова інформація, яку я від них почув, дає підстави сподіватися, що, можливо, їхня вакцина виявиться ефективною. Про що зараз можна впевнено говорити, так це про те, що вона не має аналогів", - розповів він.

На його думку, унікальність роботи авторів кандидата у вакцини полягає саме у розробці особливого білка - N-протеїну.

"За допомогою методів генної інженерії автори вакцини отримали N-протеїн, синтезували антитіла проти нього і встановили, що ці антитіла нейтралізують негативний вплив коронавірусу на чутливі до нього клітини людини", - повідомив Комісаренко.

Також вчений розповів про основні фази проведення клінічних випробувань, які чекають надалі українського кандидата у вакцини від COVID-19.

"Для цього спочатку візьмуть невелику групу (20-30 осіб) молодих і здорових людей. Якщо ефективність вакцини підтвердиться і не дасть суттєвих ускладнень, проведуть другу фазу клінічних випробувань на 200-400 добровольцях. При сприятливих результатах можна буде перейти до третього, найцікавішого і важливого етапу клінічних випробувань, які проводять на 20-30 тисячах (або на ще більшій кількості) осіб різного віку і стану здоров'я, у тому числі з хронічними захворюваннями. Тоді ми дізнаємося, наприклад, чи захищає вакцина літніх або, скажімо, хворих на діабет. Чи не викликає вона серйозних побічних ефектів", - розповів він.

Як писав УНН раніше, за словами глави МОЗ Максима Степанова, українська вакцина від коронавірусу може з'явитися вже через рік.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram