Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
27570

Закупівля державою "ковід"-тестів у нацвиробника дозволить заощадити бюджетні кошти - економіст

Закупівля державою "ковід"-тестів у нацвиробника дозволить заощадити бюджетні кошти - економіст

Юрій Гаврилечко

КИЇВ. 9 листопада. УНН. МОЗ планує закуповувати вітчизняні "антигенні" ІФА-тести для збільшення обсягів "ковід"-діагностики. Економісти вбачають у цьому плюси для бюджету, а також "стимул" для розвитку вітчизняних наукових підприємств. Про це у коментарі УНН розповів експерт аналітичного кластера "Українська фабрика думки" Юрій Гаврилечко.

"Я вам приведу на прикладі тестів ПЛР. При собівартості близько 300 грн скільки він коштує? Понад 1000 грн. Куди йде різниця? Те ж саме і з іншими тестами, з іншим будь-яким ввезеним в Україну продуктом: якщо ми будемо використовувати вітчизняний тест навіть при рівній собівартості та не меншій вартості — це буде економія і бюджетних коштів, і розвиток власного виробництва, і, відповідно, допоможе охопити тестуванням якомога більше осіб", - зазначив він.

Економіст вважає, що закупівля державою тестів вітчизняного виробництва, які за якістю не поступаються іноземним, стимулюватиме розвиток медичної науки.

"Тут банальна економіка проста: при тому, що якість тестів у середньому одна і та сама у світі, то робити вітчизняні у 5 разів дешевше – це більш економічно вигідно, де підтримка вітчизняної фарми, розвиток медичної науки, ну і, власне, економія для держави, що сьогодні точно не буде зайвим", - пояснив Гаврилечко.

Нагадаємо, що українські ІФА-тест-системи на антиген були розроблені вченими вітчизняної компанії "Діапроф-Мед". З їх допомогою МОЗ планує значно розширяти можливості діагностики COVID-19, що, своєю чергою, сприятиме сповільненню темпів поширення вірусу в Україні.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram