Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Економіка
34935

"Енергоатом" не встиг ввести в експлуатацію могильник для ядерних відходів

"Енергоатом" не встиг ввести в експлуатацію могильник для ядерних відходів

КИЇВ. 12 листопада. УНН. "Енергоатом" не встиг у визначений термін - до листопада 2020 року - ввести в експлуатацію Централізоване сховище відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП) у зоні відчуження. Про це у своєму Facebook повідомила колишня працівниця "Енергоатома" Наталія Дегтяренко, передає УНН.

"Вперше за часів Незалежної України, в країні мали би побудувати і здати в експлуатацію перший масштабний енергетичний об'єкт, що будується "з нуля". Об’єкт, який мав би остаточно позбавити Росію від усіх важелів впливу та шантажу в нашій атомній енергетиці", - зазначила вона.

Проте обіцяного завершення будівництва і пуску ЦСВЯП так і не відбулось, продовжила Дегтяренко.

"Останні скандали навколо атомно-промислового комплексу переконливо доводять, що Росія не просто намагається повернути своє в українській атомці, а й за будь-яку ціну посилити свою присутність в цій стратегічній для України галузі", - вважає вона.

Дегтяренко нагадала, що керівник державного "Енергоатома" Петро Котін обіцяв завершити всі будівельно-монтажні роботи на майданчику ЦСВЯП ще до кінця вересня 2020 року, проте згодом він став переносити терміни і за останньою його версією, запуск проекту відбудеться не раніше квітня 2021 року.

"Ні в грудні 2020 року, ні навесні 2021 року Централізоване сховище не буде здане в експлуатацію, а Україна продовжить вивозити ВЯП на зберігання та переробку до РФ", - зазначила Дегтяренко.

За її словами, нині Котін намагається прискорити проект, і тому закупівлі проводить малими частинами, без тендерів, начебто навіть у фірм, що належать до його орбіти впливу. Водночас Дегтяренко не виключає, що пробуксовка введення в експлуатацію ЦСВЯП призведе до підвищення тарифів.

"Україна вчергове буде платити Росії, але вже не 200-250 млн доларів щорічно, а значно більше, адже, знову ж таки, ні в кого з дотичних до атомної енергетики не виникає сумнівів, що РФ не проґавить свого шансу здерти з України щонайменше подвійний тариф за таке "незаплановане" вивезення ВЯП", - підсумувала Дегтяренко.

Нагадаємо, ще один скандальний проект "Енергоатома" передбачає, що добудову енергоблоків Хмельницької АЕС буде здійснювати російська компанія Skoda JS, що належить Газпрому і перебуває під санкціями США. Бюджет проекту в 2017 році сягав 73 млрд грн, проте нових розрахунків немає. Примітно, що відновлення проекту з росіянами ініціював у вересні особисто Президент України Володимир Зеленський попри застереження фахівців, які акцентували на недоцільності добудови конструкцій 1980-х років за такі кошти.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram