Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
152715

Кабмін за гроші ЄБРР планує підготувати до продажу родовища корисних копалин

Кабмін за гроші ЄБРР планує підготувати до продажу родовища корисних копалин

Денис Шмигаль

КИЇВ. 13 листопада. УНН. Україна планує ініціювати спільний з ЄС проект із геологічного вивчення рудовиявлення корисних копалин і протягом 2021 року підготувати до аукціону кілька родовищ, взявши кошти у ЄБРР. Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час онлайн-зустрічі із віце-президентом Європейської Комісії з питань міжінституційних відносин та прогнозування Марошем Шефчовічем, передає УНН.

"Розглядаємо можливості для спільної розробки з ЄС підходів щодо використання українського потенціалу у видобувній галузі, щоб допомогти ЄС і разом будувати глобальні конкурентоспроможні виробничі ланцюжки доданої вартості в Європі", — сказав прем’єр-міністр України.

Повідомляється, що за словами Дениса Шмигаля, для України важливо ініціювати спільний проект із геологічного вивчення рудовиявлення корисних копалин і протягом 2021 року підготувати до аукціону кілька родовищ тих мінералів, які віднесені до стратегічного переліку Євросоюзу.

"Ми попередньо розмовляли з ЄБРР про можливий проект верифікації запасів родовищ корисних копалин в Україні. ЄБРР готовий надати приблизно 200 млн євро. Для України важливою було б допомога ЄС у розгляді такої кредитної лінії на рівні Єврокомісії, щоб ми з ЄБРР змогли опрацювати це питання. Цей проект стосується не лише верифікації запасів, але й підготовки родовищ до аукціону", — сказав Шмигаль.

Україна, за словами прем’єр-міністра, також готова розглянути можливість запуску спільного проекту підтримки України з верифікації наявної інформації про розвідані й потенційні запаси критичної сировини.

Також сторони обговорили шляхи активізації співпраці України та Єврокомісії у сфері критичної сировини та побудови стратегічного партнерства між ЄС та Україною у цій сфері.

Додамо, що Денис Шмигаль наголосив, що основною метою України у сфері економічного співробітництва з Європейським Союзом є подальша інтеграція України у внутрішній ринок ЄС, як це закріплено у положеннях Угоди про асоціацію. Та зазначив, що Україна підтримує наміри Євросоюзу розвивати стратегічне партнерство з іншими країнами.

Нагадаємо, що Шмигаль заявив про новий "курс" держави на скорочення участі в економіці.

Також днями Шмигаль заявив, що в Україні на авіабудування виділятимуть приблизно 2 млрд грн на рік.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram