Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
36180

НБУ не планує вмикати станок для друку грошей

НБУ не планує вмикати станок для друку грошей

Кирило Шевченко

КИЇВ. 13 листопада. УНН. Національний банк України не буде друкувати гроші з метою фінансування дефіциту бюджету, це заборонено законом про НБУ. Про це в інтерв’ю для "Голосу Америки" повідомив очільник НБУ Кирило Шевченко, передає УНН.

"Фінансування дефіциту бюджету за рахунок емісії заборонено Законом про Національний банк. Це стаття 54, пункт 2. Я настільки часто цю статтю цитую, що дуже добре пам’ятаю її номер та назву. Більше того: згідно з цією статтею, там заборонене не тільки пряме фінансування дефіциту державного бюджету, а з використанням будь-яких державних структур. Тому немає підстав для розмов, що Національний банк України буде друкувати гроші з метою фінансування дефіциту бюджету. Ні. Ми знову-таки повертаємось до питання незалежності Національного банку", - сказав Шевченко.

Нагадаємо, Міністерство фінансів опрацьовуватиме питання покриття дефіциту Державного бюджету на 2021 рік, розглядає варіант заміщення внутрішніх джерел запозичення зовнішніми і за рахунок приватизації.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram