Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
35370

Енергетики проти ротацій в Міненерго і заміни Буславець на Геруса

Енергетики проти ротацій в Міненерго і заміни Буславець на Геруса

КИЇВ. 16 листопада. УНН. Українські енергетики прокоментували вірогідність призначення Андрія Геруса на пост міністра енергетики, і виступили проти подібних кадрових ротацій, передає УНН.

Енергетичний експерт Сергія Дяченко вважає, що такі кадрові зміни погіршать комунікацію між міністерством та Урядом.

"Чутки про призначення Геруса міністром енергетики ходять давно. Але він (Герус - ред.) зовсім з іншої команди, ніж Прем'єр-міністр (Денис Шмигаль - ред.), і це буде джерело нескінченних конфліктів між міністром і Прем'єром. Зовсім різне бачення у них, між ними сьогодні постійно конфлікти. Тому, не вважаю це доцільним", - сказав він.

Натомість, комунікація між діючим в. о. міністром енергетики Ольгою Буславець та урядом налагоджена, продовжив Дяченко.

"Принаймні, публічних конфліктів я не бачив. Так чи інакше, але міністром енергетики має бути технар. Тобто системник, який би розбирався у тонкощах роботи енергосистеми, ринку", - вважає експерт.

Думку Дяченка розділяє його колега - енергетичний експерт Геннадій Рябцев. Постійні кадрові перестановки у КМУ мають зворотній ефект, вважає він.

"Останнім часом я не бачу логіки в діях КМУ щодо подібних кадрових рокіровок. Не розумію навіщо вони, і логічного пояснення цьому не маю. Все це мені нагадує басні Крилова і Глібова про музик, які постійно змінювали свої місця, сподіваючись на те, що вони завдяки цьому будуть добре грати", - каже Рябцев.

Порівнюючи Буславець і Геруса, фахівець вказує, що це “мерседес” проти “запоріжця”.

"Якщо взяти рівень професіоналізму Буславець і Геруса – то це як порівнювати Мерседес із продукцією Запорізького автомобільного заводу. Це моя виключно суб’єктивна точка зору, але думаю, що більшість енергетичних експертів мають схожу позицію", - заявив він.

Тим часом, екс-міністр палива та енергетики Юрій Продан переконаний, що Україна потребує "повноцінного" міністра енергетики.

"Оця приставка в. о. - це не дуже добре для будь-якого підприємства, а тим більше - для органа державної влади. Повноцінний міністр повинен бути у нас. Бо, наприклад, міністр має право голосу на засіданні КМУ, в той час як виконуючий обов’язки міністра такого права не має", - аргументував він.

Нагадаємо, Ольга Буславець очолює Міненерго з приставкою в.о. з квітня. За словами галузевих експертів, весь час її “підсижує” так звана група Ігоря Коломойського, яка хоче мати власного міністра енергетики.

"Він (Ігор Коломойський – ред) давно намагається і буде продовжувати пробувати розхитати крісло міністра, аби у нього сів той же Олег Семінський (заступник голови енергетичного комітету ВР - ред.). Бо, в принципі, Семінський залишається в обоймі групи Коломойського. Це робиться тому, що Коломойський розглядає ринок енергетики через призму необхідних для себе цілей, які треба реалізувати. І це не є правильно", - зазначав експерт Юрій Корольчук.

Серед претендентів від групи Коломойського на крісло міністра озвучувалися у ЗМІ також прізвища народних депутатів Сергія Нагорняка і Андрія Геруса.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram