Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
43830

УАФ про скасований матч зі Швейцарією: Україна готова до поєдинку сьогодні

УАФ про скасований матч зі Швейцарією: Україна готова до поєдинку сьогодні

КИЇВ. 18 листопада. УНН. В Українській асоціації футболу заявили, що національна збірна готова до проведення гри зі Швейцарією та докладуть максимальних зусиль, щоб поєдинок відбувся сьогодні. Відповідна заява опублікована на сайті УАФ, передає УНН.

"Позиція Української асоціації футболу щодо скасованого матчу Ліги націй-2020/2021 "Швейцарія-Україна" залишається незмінною: національна збірна готова до поєдинку у тому складі, який зараз перебуває у Швейцарії, і ми докладаємо всіх необхідних зусиль для того, щоб гра відбулася 18 листопада", - йдеться у заяві.

Додається, що відповідного листа УАФ надіслала до УЄФА, виклавши у ньому всі нюанси ситуації, що склалася, і можливі варіанти її вирішення. Позиція УАФ базується на чіткому переконанні у тому, що гравці й персонал збірної, які отримали негативні результати тестів на COVID-19, мають право брати участь у матчі відповідно до протоколу УЄФА про повернення до гри.

"У списку збірної для участі у поєдинку є більше 13-х гравців (у тому числі — мінімум один воротар). Тому ми просимо УЄФА сприяти отриманню від місцевої влади у Швейцарії рішення про звільнення протестованих гравців від карантину й дозволу на їхню участь у матчі", - зазначили в УАФ,

Додамо, що водночас УАФ готова зробити все можливе, щоб, відповідно до пропозиції УЄФА, сформувати повністю новий склад команди до вечора 18 листопада, але вважає це неможливим із об’єктивних, незалежних від неї причин.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Збірна Швейцарії з футболу побажала українцям якнайшвидшого одужання.

"Зокрема, це той факт, що молодіжна збірна U-21, гравці якої могли б скласти основу нової команди, сьогодні (вчора — ред.) ввечері зіграла поєдинок відбору ЄВРО-2021. Якщо УЄФА зробить виключення й дозволить цим футболістам узяти участь у більш ніж одному матчі протягом 48-ми годин, УАФ докладе необхідних зусиль для організації їхньої поїздки до Швейцарії та участі у грі. Ця команда — єдиний можливий варіант, тому що юнацькі збірні не збиралися через рішення УЄФА про перенесення всіх матчів, окрім ігор U-21. Інші гравці, яких теоретично можна було б викликати до головної команди, перебувають у різних містах або за кордоном", - повідомили в Українській асоціації футболу.

Крім того, відповідно до протоколу УЄФА, гравцям перед матчем необхідно пройти тестування у сертифікованій лабораторії УЄФА. Здати такий тест в акредитованій УЄФА в Україні лабораторії можна не раніше 9:00 18 листопада. При цьому, ця сама лабораторія вказує рекомендований час вильоту футболістів, до якого можна буде отримати всі результати тестів, це — 21:00. Оскільки гравці не можуть вилетіти на матч, не отримавши перед цим негативного результату тесту, то ця обставина є ще однією з тих, які роблять неможливою участь нового складу національної збірної у поєдинку 18 листопада.

"Також не в усіх українських гравців є біометричні паспорти для безвізового в’їзду до країн ЄС. Усі вищезгадані обставини, і це підтверджують відповідні служби у МЗС України, фактично унеможливлюють організацію прямого чартерного рейсу до Швейцарії у відведений час. Наведені об’єктивні причини роблять неможливим формування нового складу національної збірної та його прибуття до місця проведення матчу до вечора 18 листопада. Ці самі причини виключають вину збірної України у цій ситуації. Матч можна було б відкласти на термін, достатній для того, щоб сформувати нову збірну, як це передбачено Циркуляром № 66 УЄФА, але таке рішення — виключно у компетенції УЄФА", - підкреслили у футбольному керівництві країни.

Відтак, позиція УАФ полягає у тому, що результат цього поєдинку має визначитися саме на футбольному полі й відповідно до принципів Fair Play.

"Також підкреслюємо той факт, що можливість організації матчу у рамках діючого міжнародного вікна залежить виключно від позиції УЄФА у цьому питанні. Сподіваємося на оперативне й об’єктивне рішення УЄФА", - підсумували в УАФ.

Нагадаємо, що вчорашній матч "Швейцарія - Україна" було скасовано, через спалах COVID-19 у стані української збірної.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram