Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
23205

Макрон на тлі серії атак вимагає ухвалення хартії для протистояння ісламізму

Макрон на тлі серії атак вимагає ухвалення хартії для протистояння ісламізму

Еммануель Макрон

КИЇВ. 20 листопада. УНН. Президент Франції Еммануель Макрон закликав мусульманських лідерів ухвалити хартію республіканських цінностей для протистояння ісламізму. У них на це є 15 днів. Про це повідомляє УНН з посиланням на російську службу "Радіо Свобода".

“18 листопада Макрон зустрівся з представниками Ради мусульманського культу і дав 15 днів на ухвалення хартії. За словами французького лідера, в документі повинні проголошуватися республіканські цінності, а іслам повинен бути позначений як одна з релігій, а не політичний рух. Крім того, буде заборонено іноземне втручання в діяльність французьких мусульманських громад”, - пише видання.

Своєю чергою Рада мусульманського культу повинна створити Національну раду імамів — спеціальний орган, який буде сертифікувати імамів у Франції. У нього буде право відкликати служителів культу в разі їх невідповідності хартії. До Ради входять дев’ять мусульманських федерацій Франції. У трьох з них, за даними Єлисейського палацу, відсутнє республіканське бачення.

На зустрічі Макрон також оголосив про новий законопроект щодо боротьби з ісламізмом для запобігання радикалізації мусульман. Серед іншого документ передбачає обмеження на домашнє навчання для дітей і покарання для тих, хто з релігійних міркувань загрожує іншим людям. Очікується, що кабінет міністрів Франції обговорить законопроект 9 грудня.

Нагадаємо, восени у Франції сталося кілька нападів, причетними до яких виявилися радикально налаштовані мусульмани. В середині вересня етнічний чеченець з Москви Абдулах Анзоров жорстоко вбив учителя Самюеля Паті в передмісті Парижа. Викладач обговорював з учнями свободу слова і показав на уроці карикатури на пророка Мухаммеда. Анзор заявив, що "стратив" педагога за образу пророка.

Президент Франції Еммануель Макрон назвав напад "ісламістським терактом" і закликав до захисту світських цінностей Французької Республіки від радикального ісламу. Заяви Макрона викликали обурення і протести серед низки мусульман.

Через два тижні після вбивства Паті виходець з Тунісу вбив ножем трьох людей в Ніцці. У той же день зловмисник погрожував поліцейським і перехожим ножем в Авіньйоні.

Джерело: УНН

В тексті згадуються

Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram