Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Здоров'я
155010

Важкість перебігу COVID-19 можуть передбачити за допомогою антитіл: нові дослідження

Важкість перебігу COVID-19 можуть передбачити за допомогою антитіл: нові дослідження

КИЇВ. 20 листопада. УНН. Нові дослідження, які вивчали різницю між померлими від коронавірусної хвороби COVID-19 та тими, хто вижив, показали різницю між виробленими антитілами у їхньому організмі. Це дослідження дає можливість передбачити важкість перебігу хвороби та шанси вижити у "ковідних" хворих. Про це пише The Harvard Gazette, повідомляє УНН.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тривожність, слабкість і проблеми з концентрацією: чому лікар рекомендує зробити ІФА-тест на коронавірус.

Опубліковане членом медичного Інституту Рагону та Гарварду Галі Альтер дослідження свідчить, що перебіг COVID-19 у тих, хто вижив і помер, обумовлено еволюцією антитіл у пацієнтів.

Автори дослідження спостерігали за імунною відповіддю антитіл у 193 госпіталізованих пацієнтів, порівнюючи результати хворих із середнім і важким перебігом хвороби та тих, хто помер від COVID-19.

У той час, як у всіх пацієнтів вироблялися антитіла проти SARS-CoV-2, еволюція цих антитіл відрізнялася у всіх трьох груп. У пацієнтів, які не пережили COVID-19, відповідь антитіл ніколи не розвивалася повністю.

"Був значний дефект у розробці антитіл IgG, що може мати важливе значення для раннього контролю та елімінації (знищення – ред.) вірусу. Тут ми змогли побачити глобальний вплив цієї дефектної еволюції IgG, що призвело до порушення життєво необхідної здатності імунітету очищати організм від вірусу", - розповіла авторка дослідження.

У зрілій імунній відповіді антитіла блокують інфекцію і спрямовують імунну систему на знищення інфікованих клітин. Щоб направити імунну відповідь, антитіла приєднуються до Fc-рецептора - специфічного для антитіл "місця стикування", яке є на всіх імунних клітинах. Без міцного зв’язування з Fc-рецептором антитіла не можуть захопити та знищити вірус після зараження.

На відміну від тих, хто вижив, пацієнти, які померли від COVID-19, мали антитіла, які ніколи повністю не розвивали здатність міцно зв'язуватися з Fc-рецепторами. Саме тому захисна функція імунітету у них не була повноцінно активована.

Зазначимо, що згідно з новими опублікованими дослідженнями, стійкий імунітет до коронавірусу може тривати роками.

Антитіла до "ковіду“ і, відповідно, імунітет до вірусної хвороби визначають виключно за допомогою ІФА-тестування. Якщо ІФА-тест показує наявність антитіл IgG, то це говорить про те, що людина вже перехворіла коронавірусною хворобою. Якщо виявлені антитіла IgM, то пацієнт поки все ще хворіє. А ось антитіла IgA виявляють на ранній стадії зараження коронавірусом.

Нагадаємо, ІФА-тести на антитіла української компанії "Діапроф-Мед" під час порівняльного дослідження продемонстрували таку ж точність та чутливість, як і дорожчі тести американської компанії Abbott.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram