Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
33480

У "Слузі народу" наполягають на масовому скринінгу "антигенними" ІФА-тестами

У "Слузі народу" наполягають на масовому скринінгу "антигенними" ІФА-тестами

Віталій Безгін

КИЇВ. 20 листопада. УНН. Масове тестування в Україні потрібно проводити якісними тестами. ІФА-тести на антиген у цьому випадку значно результативніші за ПЛР-тестування. Про це УНН розповів народний депутат партії "Слуга народу" Віталій Безгін.

Так, нардеп вважає, що тестування на антиген коронавірусу та антитіла методом ІФА значно результативніше, ніж ПЛР-тестування.

"Я здаю у комплексі – антиген, антитіла. Десь 12 годин результат. Загалом мені здається, що вони більш результативніші. Досвід моїх колег каже, що ПЛР-тест часто не показував результат. Один з них - Корнієнко (голова партії "Слуга народу" Олександр Корнієнко - ред.). У нього були негативні всі ПЛР, а потім пневмонія і температура 39", - розповів Безгін.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Часи ПЛР минули, Європа вносить у протоколи “антигенні” тести - експерт із захисту прав пацієнтів.

Народний депутат також підтримує необхідність проведення загальнонаціонального тестування за прикладом Словаччини. Але масовий скринінг повинен відбуватись виключно за допомогою якісних "антигенних" тест-систем.

"Я схвалюю масове тестування якісними тестами. "Антигенні", на мою думку, більш результативні", - вважає він.

Зауважимо, що сертифіковані вітчизняні ІФА-тести на антиген розробила група українських вчених "Діапроф-Мед". У ЦГЗ МОЗ зазначають, що вітчизняні "антигенні" тести значно чутливіші за експрес-тести на антиген. 

Крім того, вони значно легші у виконанні та можуть проводитись у лікарні будь-якого населеного пункту, адже не потребують спеціального дороговартісного обладнання, на відміну від ПЛР-тестування.

Нагадаємо, що за словами Максима Степанова, найближчим часом МОЗ планує закупити українські ІФА-тести на антиген, щоб розвантажити ПЛР-лабораторії, прибрати черги та суттєво зменшити час очікування на результати.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram