Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
116655

Страсті за Гербом: у мережі критично оцінили переможця, Дубілет показав ще варіанти

Страсті за Гербом: у мережі критично оцінили переможця, Дубілет показав ще варіанти

Дмитро Дубілет

КИЇВ. 20 листопада. УНН. Бізнесмен і колишній міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет, який входив до групи, що зайняла третє місце в конкурсі на ескіз великого Державного Герба України, розповів, що конкурсна комісія не оцінила їхній ескіз із зашифрованим в ньому бінарним кодом UA. Про це Дубілет написав у Telegram-каналі. Тим часом у мережі почалася хвиля обговорення ескіза-переможця з критикою, передає УНН.

Так, зі слів Дубілета, над створенням ескізу в його команді працювало 12 осіб, включаючи геральдиста Івана Турецького, одного з творців тризуба, офіційного символу України.

“Чи потрібен Великий герб України взагалі? Звичайно, це не найважливіше питання, але все ж він прописаний в Конституції... Якщо б ми вибрали по-справжньому крутий, прогресивний герб, ми б заявили про себе на весь світ. Багато країн мають і малий, і великий герб (Латвія, до речі, має три). Українські міста також часто мають два герба. І це ні скільки не повинно применшувати тризуб, який ми всі так любимо”, - висловився Дубілет.

Також він зазначив, що в гербі, який посів перше місце, одним з щитотримачів є архангел — на думку ексміністра, у “світській країні на державній символіці не повинно бути релігійних символів”.

“Ми знайшли, як мені здається, дуже оригінальний прийом. У наших ескізах ми зашифрували в зображенні код 0101010101000001, що в перекладі з бінарного коду означає UA, тобто Україна. Це символізує сучасність України, прихильність до цифрового розвитку, ІТ-індустрію (у всіх проектах на гербі представлена ​​тільки аграрна індустрія) ”, - зазначив він.

За словами Дубілета, шифр не видно, якщо не знати, що він там є — але це був би дуже оригінальний хід, про який написала б вся світова преса.

“Мені розповіли учасники процесу, що, судячи з усього, комісія не зрозуміла і не оцінила цю ідею. Шкода”, - додав він.

Також, за словами Дубілета, один з варіантів його команди містив дівчину з книгою і гілкою оливи. Книга символізує знання, олива — мир. І, в цілому, цей образ доповнював би козака з рушницею, який, є обов’язковим елементом за Конституцією.

Окрім того, одним з варіантів групи був герб, виконаний в дуже сучасному стилі, з серйозним відступом від канонів геральдики.

Як повідомляв УНН, 19 листопада в Мінкульті визначили переможця конкурсу на ескіз великого Державного Герба України.

Сам ескіз виглядає так:

Раніше Верховна Рада зобов’язала уряд до 1 грудня обрати ескіз великого Державного Герба. До 1 грудня доручено визначити переможця та подати на розгляд Верховної Ради пропозиції, встановлені за результатами конкурсу.

30 вересня Кабмін схвалив конкурс на кращий ескіз великого Державного Герба і пообіцяв чималі премії. Премії за кращий ескіз великого Державного Герба дозволили видати з держказни.

Тим часом історики критикують поспіх депутатів і вказують на те, що тризуба цілком достатньо. Також неоднозначні відгуки є і з приводу ескіза-переможця. У мережі ширяться пародії на ескіз.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram