Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
25095

Глибоке розуміння ситуації: Зеленський хоче разом із президентом "Венеціанки" шукати вихід із конституційної кризи

Глибоке розуміння ситуації: Зеленський хоче разом із президентом "Венеціанки" шукати вихід із конституційної кризи

Володимир Зеленський

КИЇВ. 20 листопада. УНН. Пезидент Венеціанської комісії Джанні Букікіо глибоко розуміє ситуацію, що склалась навколо Конституційного суду України - спільно з Комісією Україна знайде шлях, що відповідатиме верховенству права. Про це написав у Twitter Президент Володимир Зеленський, передає УНН.

“Президент Венеціанської комісії Джанні Букікіо глибоко розуміє ситуацію з КСУ. Важливо відновити довіру суспільства до конституційного судочинства. Маємо активізувати напрацювання збалансованого комплексного рішення для швидкого розв’язання кризи. Спільно ми знайдемо шлях, що відповідатиме верховенству права”, - написав Глава держави.

Варто зазначити, 3 листопада Президент України провів телефонну розмову з Букікіо і запросив Венеціанську комісію до спільної роботи над широкою судовою реформою.

Нагадаємо, 27 жовтня Конституційний суд України визнав невідповідною Конституції України, статтю 366-1 КК, яка передбачає відповідальність за брехню в декларації. Доступ до реєстру е-декларацій був закритий.

Після цього Президент Володимир Зеленський подав до Верховної Ради законопроект, яким пропонує звільнити всіх суддів КСУ, які прийняли відповідне рішення від 27 жовтня, і після цього почати процес відбору нових суддів.

У Раді Європи, в свою чергу, назвали законопроект Президента Зеленського про припинення повноважень суддів КСУ — грубим порушенням.

Пізніше Зеленський заявив, що спільно з главою Венеціанської комісії прагне до відновлення довіри до КСУ.

Водночас, станом на 12 листопада ні Венеціанська комісія, ні Група держав по боротьбі з корупцією, ні Департамент по боротьбі зі злочинністю Ради Європи не отримали запитів від української влади про допомогу у вирішенні ситуації, пов’язаної з боротьбою з корупцією, в світлі рішення Конституційного суду.

Джерело: УНН

В тексті згадуються

Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram