Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Пʼятниця, 15 січня 2021 17:53
Новини: Економіка
42030

АМКУ повернув третю заявку щодо ПАТ "Мотор Січ", буде подана нова

АМКУ повернув третю заявку щодо ПАТ "Мотор Січ", буде подана нова

КИЇВ. 20 листопада. УНН. Антимонопольний комітет України втретє під черговим формальним приводом повернув без розгляду заявку DCH і китайського інвестора ПАТ "Мотор Січ" Skyrizon про отримання погодження концентрації контрольного пакета акцій, передає УНН з посиланням на пресслужбу компанії.

Група DCH і китайські інвестори ПАТ "Мотор Січ", представлені в Україні компанією Skyrizon, найближчим часом знову звернуться до АМКУ для отримання дозволу на концентрацію контрольного пакета акцій підприємства.

Також Група DCH і китайські інвестори направили позов до Господарського суду Києва з вимогою визнати незаконним рішення АМКУ про відмову в прийнятті до розгляду заявок на концентрацію, і зобов'язати АМКУ взяти їх до розгляду.

Відповідна інформація буде оприлюднена компанією Skyrizon як суттєва в рамках обов'язкового її розкриття на Шанхайській фондовій біржі.

Перша з численних заявок Skyrizon Aircraft Holdings Limited в Антимонопольний комітет України про надання дозволу на концентрацію була подана 09.06.2017 року. Вона, як і інші наступні, не була розглянута АМКУ.

Після встановлення в 2020 році партнерських відносин з групою DCH компанія Skyrizon Aircraft Holdings Limited спільно з ТОВ "Інвест Система" тричі зверталася в АМКУ із заявами про надання дозволу на концентрацію акцій ПАТ "Мотор Січ": 04.08.2020, 23.09.2020 та 23.10. 2020 року. Щоразу під формальними приводами АМКУ залишав заявки без розгляду.

4 вересня 2020 року китайськы інвестори ПАТ "Мотор Січ" направили Міністерству юстиції України повідомлення про інвестиційний спыр (Notice of Investment Dispute) з вимогою про відшкодування шкоди в розмірі 3,5 млрд дол. У цьому повідомленні зазначено, що українська влада своїми діями експропріювала їх інвестиції, а також порушила інші права інвесторів, передбачених чинною Угодою про заохочення і взаємний захист інвестицій, підписаный 31 жовтня 1992 року, між урядами України та Китайської Народної Республіки.

До нинішнього часу китайські інвестори ПАТ "Мотор Січ" (партнери групи DCH з розвитку українського авіабудування) підписали договори з трьома провідними міжнародними юридичними компаніями, такими як WilmerHale, DLA Piper та Bird & Bird, які представлять інтереси бізнесменів з КНР в інвестиційному спорі з метою стягнення з держави Україна збитків у розмірі 3,5 млрд дол. через міжнародний арбітраж

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram