Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
60540

НАЗК вперше внесло приписи чиновникам за розголошення даних про викривачів корупції

НАЗК вперше внесло приписи чиновникам за розголошення даних про викривачів корупції

КИЇВ. 20 листопада. УНН. НАЗК уперше внесло приписи керівникам установ про порушення права на конфіденційність викривачів корупції. Про це УНН повідомили у пресслужбі агентства.

“Працівники обласної державної адміністрації та районної ради розголосили інформацію про викривачів особам, про корупційні дії яких йшлося в повідомленнях цих викривачів. Оскільки розголошення такої інформації є порушенням ЗУ “Про запобігання корупції”, НАЗК внесло керівникам вказаних органів приписи, у яких вимагало провести службові розслідування та з’ясувати причини й умови, що сприяли порушенню посадовцями права викривачів на конфіденційність", - йдеться у повідомленні.

Голова НАЗК Олександр Новіков заявив з цього приводу, що "уперше за час свого існування НАЗК внесло приписи про порушення прав викривачів на конфіденційність та сподіваємось на їхнє неухильне виконання”.

При цьому вказано, ухвалений Верховною Радою в першому читанні законопроект № 3450 передбачає створення єдиного порталу для приймання повідомлень від викривачів корупції. 

Нагадаємо, з 1 січня 2020 року в Україні набув чинності закон про викривачів корупції. Згідно з ним, за повідомлення про корупцію викривачу може виплачуватися грошова винагорода.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram