Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
31140

Другий тур виборів мерів не був раціональним - ОПОРА

Другий тур виборів мерів не був раціональним - ОПОРА

КИЇВ. 23 листопада. УНН. Так званий “другий тур” місцевих виборів не виправдав покладених на нього надій і з боку організаторів, і з боку авторів законодавства про місцеві вибори. Про це під час брифінгу повідомила голова Громадянської мережі ОПОРА Ольга Айвазовська, передає кореспондент УНН.

“Результати виборів засвідчили, що повторне голосування не є раціональним інструментом визначення абсолютного переможця. Тобто, фактично у всіх громадах перемогли кандидати, які в першому турі набрали максимальну кількість голосів. У той же час, в абсолютних числах, кількість виборців, які голосували за них, є меншою, ніж 25 жовтня. Тобто, повторне голосування не дало нам жодних сюрпризів. Не забезпечило зміни лідерів на посаду голів ОТГ. І не створило якісь нові унікальні конкурентні умови, для ведення передвиборчої боротьби напередодні голосування. Переважна більшість кандидатів займалася й організацією, адмініструванням й участю в формуванню виборчих комісій, або інших аспектів діяльності, після першого туру й підготовки до повторного голосування”, - зазначила Айвазовська.

За даними ОПОРИ, в 11 містах, де проходило голосування, загалом явка виборців становила 29,23%. Тоді як на першому турі голосування паралельний підрахунок явки від ОПОРИ засвідчив результат 35,9%.

“Ми бачимо зниження явки, але вона є досить високою у порівнянні з 15 листопадом на 6% і в порівнянні з 2015 роком, коли в громадах із 90 тисячами виборців також була застосована мажоритарна система абсолютної більшості”, - підсумувала голова ОПОРИ.

Нагадаємо, що під час голосування 15 листопада спостерігачі зафіксували близько сотні порушень.

Як повідомляв УНН, в Україні 22 листопада відбувся другий тур місцевих виборів, під час яких в 11 містах обирали мерів. Повторне голосування за місцевих голів відбулося у таких містах: Львів, Бердянськ, Дніпро, Дрогобич, Полтава, Миколаїв, Слов’янськ, Нікополь, Рівне, Ужгород, Черкаси. Наразі є перші екзит-поли та попередні результати голосування у всіх містах.

За даними ЦВК, середня явка на виборах міських голів у другому турі виборів 22 листопада становила майже 30%. Найвища явка виборців зафіксована у Запорізькій області на виборах Бердянського міського голови — 39,23%, найнижча — у Дніпропетровській на виборах мера Дніпра — 23,93%.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram