Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
29955

Помер співзасновник Союзу українців Румунії, поет і прозаїк Микола Корсюк

Помер співзасновник Союзу українців Румунії, поет і прозаїк Микола Корсюк

Микола Корсюк

КИЇВ. 23 листопада. УНН. На 71-му році життя помер видатний український поет і прозаїк у Румунії Микола Корсюк, який був одним із засновників Союзу українців у країні. Про це йдеться у повідомленні Cоюзу Українців Румунії у Facebook, передає УНН.

"На 71-му році життя відійшов у вічність видатний український поет і прозаїк у Румунії Микола Корсюк, активний член та один із засновників Союзу українців Румунії. Союз українців Румунії висловлює найщиріші співчуття скорботній родині та глибокий сум з приводу непоправної втрати", - йдеться у повідомленні.

Так, Корсюк народився 30 березня 1950 року у марамуреському селі Луг над Тисою.

Він був головним редактором журналу "Наш голос" і головним редактором дитячого журналу "Дзвоник", що видаються Союзом українців Румунії.

Свої перші твори Микола Корсюк почав друкувати у 1971 році в українській газеті "Новий вік", а також у колективних томах "Сонячне відлуння" та "Наші весни", але як письменник він дебютував у 1972 році із книгою "Нащадки сонця".

У 1973 році письменник видав свою першу прозову книжку – збірку новел "Роздоріжжя", за яку був нагороджений премією за дебют Спілки письменників Румунії.

Він є автором поетичних та прозових творів "Ворота" (1975), "Сюжет для новели" (1977), "Монолог дерева" (1980); "Чужий біль" (1985), "Монолог" (2003), "Яйце райце" (2005), а також прозовий роман "Ні бог, ні люди" (2008), за який отримав премію Спілки письменників Румунії.

Микола Корсюк також видав збірку віршів для дітей "Зайчикова книжка" (2009). Кілька його творів перекладено на румунську, німецьку та угорську мови. Микола Корсюк був членом Спілки письменників Румунії, Національної спілки письменників України, а також членом Українського ПЕН-клубу.

Як повідомляв УНН, минулого тижня режисер, народний артист України та РФ Роман Віктюк помер на 85-му році життя. З Віктюком прощаються у Львові сьогодні.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram