Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
20760

Експерт пояснив, як Україні час змінювати стратегію тестування на COVID-19

Експерт пояснив, як Україні час змінювати стратегію тестування на COVID-19

КИЇВ. 24 листопада. УНН. Теперішній темп поширення COVID-19 потребує нової стратегії тестування населення. Поки не розроблена вакцина, спрямувати всі зусилля необхідно саме на швидку діагностику "ковіду" за допомогою "антигенних" тестів методом ІФА. Про це УНН розповів викладач школи охорони здоров’я Києвської Могилянської Академії Володимир Курпіта.

"Оскільки зараз специфічних ліків немає, через це нам потрібно дійсно використовувати простіші тести, які зручніші, швидше дають результат, тобто спрямувати зусилля на визначення контактних осіб, які потенційно можуть бути найбільш заразними", - вважає експерт.

Суттєвою перевагою "антигенних" тестів над ПЛР-тестуванням, на думку Курпіти, є оперативна можливість визначити та виокремити хворих. Лише таким чином можна сповільнювати поширення COVID-19 серед населення.

"Це дуже позитивний момент. Я думаю, що така стратегія мала б бути застосована. І якщо ми говоримо про залучення первинки, то це було б добре", - зазначив він.

За словами експерта найкращими та найоптимальнішим у новій стратегії тестування українців буде використання саме вітчизняних ІФА-тестів на антиген.

"Загалом я підтримую ініціативу стосовно запровадження тестування за допомогою ІФА на антиген, а якщо це ще буде й українській виробник, то, безперечно, від цього будуть всі у виграші", - зауважив експерт.

Нагадаємо, у профільному комітеті ВРУ вважають, що в умовах економічної і медичної коронакризи масове тестування населення України потрібно провести ІФА-тестами на антиген українського виробництва.

У ЦГЗ МОЗ українські тест-системи науковців "Діапроф-Мед" вважають чутливішими за експрес-тести на антиген, які масово закуповуються Україною за кордоном. Але водночас у вітчизняних тестів відсутні недоліки ПЛР-тестування: їх можна виконувати в будь-яких лікарнях України без дороговартісного і складного обладнання.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram