Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
27105

Степанов розкрив подробиці та перспективи розробки українського кандидата на вакцину від COVID-19

Степанов розкрив подробиці та перспективи розробки українського кандидата на вакцину від COVID-19

Максим Степанов

КИЇВ. 25 листопада. УНН. Розробку українського кандидата на вакцину від коронавірусної хвороби COVID-19 проводила компанія "Діапроф-Мед". На етапі доклінічного дослідження на тваринах була доведена стійка імунна відповідь організму на антиген коронавірусу, що свідчить про потенційну ефективність українського кандидата у вакцини. Про це у своєму інтерв'ю на Youtube-каналі "Зе Інтерв’юер" розповів міністр охорони здоров'я Максим Степанов, інформує УНН.

"Доклінічне випробування проводилося протягом шести місяців у лабораторних умовах, у тому числі на тваринах. Імунізація, яку вони робили — наша компанія "Діапроф-Мед" разом із працівниками інституту мікробіології — на мишах, на кроликах, доводила, що на введення цього антигену, який є кандидатом на вакцину, виробляються антитіла. Довели, що ці антитіла є повністю аналогічними до тих, які є в організмі людини, яка повністю перехворіла на COVID-19. Довели, що ці антитіла повністю нейтралізують вірус у живих клітинах. Тобто коли вірус потрапляє, антитіла його повністю нейтралізують. Ці дослідження вони проводили у Туреччині, у США... І вони вийшли на стадію, що у нас є кандидат на вакцину", - зазначив Степанов.

Також міністр розповів, що подальші клінічні випробування із тестуванням на людях можуть продовжуватись після виготовлення 100 тисяч доз.

"Далі треба починати робити клінічне випробування. Для того, щоб робити випробування, треба виготовити 100 тисяч доз вакцини, і потім вже займатися всіма клінічними випробуваннями: перша, друга, третя стадія клінічних випробувань. Це може зайняти десь рік", - розповів він.

Водночас, Степанов пояснив, що розвивати в Україні сферу розробки вакцин необхідно для того, щоб бути готовим до непрогнозованих мутацій коронавірусу або появи інших небезпечних інфекцій.

Нагадаємо, у компанії "Діапроф-Мед" повідомили, що розробка та доклінічна фаза досліджень кандидата на вакцину здійснювалась за обігові кошти компаній "Діапроф-Мед" та "ДіаПреп" без державного фінансування.

Раніше Президент України Володимир Зеленський анонсував створення унікальної української вакцини від COVID-19.

Як заявляв раніше Степанов, виготовлення вакцини в Україні буде повністю профінансоване державою.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram