Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
51120

Новий український тест на антиген коронавірусу здатен повністю замінити ПЛР-тестування

Новий український тест на антиген коронавірусу здатен повністю замінити ПЛР-тестування

КИЇВ. 30 листопада. УНН. Українські вчені "Діапроф-Мед" представили новий надчутливий діагностикум DIA®-SARS-CoV-2-Ag-R на антиген коронавірусу, який не вимагає підтвердження методом ПЛР. Українські тест-системи на антиген продемонстрували стовідсотковий збіг результатів із ПЛР-тестуванням. При цьому, вони щонайменше вдвічі дешевші та можуть проводитись на будь-якому рівні закладів охорони здоров'я. Про це повідомляють на сайті компанії, передає УНН.

Так, розробник зазначає, що у пацієнтів брали мазки з носогорла і тестували паралельно у тест-системі DIA®- SARS-CoV-2-Ag-R на антиген і ПЛР-тесті.

"Ретроспективне дослідження діагностичних характеристик DIA®-SARS-CoV-2-Ag-R проводилося у трьох вірусологічних лабораторіях МОЗ України. При тестуванні зразків (n = 1498), що надходили до лабораторії. У пацієнтів брали мазки з носоглотки і тестували паралельно в тест-системі DIA®-SARS-CoV-2-Ag-R і ПЛР тесті. Забір зразків проводився з використанням транспортного середовища, що зазвичай використовується у ПЛР-дослідженнях. Специфічність DIA®-SARS-CoV-2-Ag-R у цих дослідженнях склала 92,9%. Виявлення склало 68,9% при виявленні ПЛР 72,8%", - зазначили розробники.

Під час досліджень встановлено, що у незначного відсотка осіб, у яких спостерігалась відсутність антигену коронавірусу, було високе значення Ct, що підтверджує відсутність повноцінного вірусу. Тобто ця категорія людей, виявлена ПЛР-тестом, не була заразна та не поширювала коронавірусну хворобу.

"У групах з реальним вірусом і, відповідно, низькими значеннями Ct, різниця з частотою виявлення антигену у ПЛР відсутня", - повідомили у компанії.
Тому позитивний результат, отриманий при використанні тест-системи DIA®-SARS- CoV-2-Ag-R, не вимагає підтвердження методом ПЛР, зазначають у "Діапроф-Мед".

Виявляючи хворих на COVID-19 на одному рівні з ПЛР-тестуванням, тест-система DIA®-SARS-CoV-2-Ag-R щонайменше удвічі дешевша. При цьому наявність "відкритої" системи тестування з доступністю відносно простої технології обробки зразків робить аналіз доступним практично на будь-якому рівні закладів охорони здоров'я.

"DIA®-SARS-CoV-2-Ag-R може бути рекомендована для скринінгу з метою виявлення інфекції у різних осіб, з чутливістю на рівні 96,6% для найбільш контагіозних пацієнтів, і дозволяє досліджувати значну кількість зразків одночасно, що принципово важливо для груп високого ризику інфікування", - зазначають у розробника.

Нагадаємо, у "Діапроф-Мед" повідомили, що сучасний стан інфраструктури лабораторій в Україні дозволяє робити до 1 мільйона тестів DIA®-SARS-CoV-2-Ag-R на антиген у день. А очікувати на результати пацієнтам необхідно всього лише 2 години 30 хвилин, що робить його значно ефективнішим у боротьбі з поширенням пандемії COVID-19.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram