Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
1868535

Степанов заперечив запровадження локдауну із 23 грудня

Степанов заперечив запровадження локдауну із 23 грудня

КИЇВ. 30 листопада. УНН. Міністр охорони здоров'я Максим Степанов негативно відповів на запитання, чи відповідає дійсності інформація про запровадження локдану з 23 грудня до 15 січня. Про це повідомляє УНН з посиланням на Україна 24.

“Ні, не відповідає. У нас є чіткі критерії, чому ми вводимо ті чи інші обмеження, і там є чітка логіка. У нас був адаптивний карантин, ми його ввели влітку, і він у нас діяв до 9 листопада. Це зрозуміле рішення, я був одним з авторів, коли в залежності від ситуації в регіонах є певні обмеження. Але з одним "але". Дуже важливо, щоб ці обмеження виконувалися з початку до кінця. Ми пам'ятаємо, що було багато порушень. І він спрацював, але недостатньо ефективно, як ми розраховували", — сказав Максим Степанов, відповідаючи на запитання, чи відповідає дійсності інформація про те, що погоджено впровадження тотального карантину з 23 грудня до 15 січня.

Зазначається, що запровадження жорсткого карантину буде залежати від певних чинників.

“Тепер стосовно наступних показників, у зв'язку з чим ми будемо пропонувати уряду ввести жорсткий карантин. Це все підпорядковано одному показнику — навантаженню на нашу медичну систему. Це здатність системи надати допомогу всім без винятку. Зараз у нас по країні неоднорідна ситуація. Є регіони, де більше навантаження, є де менше. Але все одно є певне зростання по всій території країни. Додаються ліжка, кисень, ця робота триває", — додав міністр.

Він зазначив, що впровадження будь-якого жорсткого карантину на всій території буде виходити з цих медичних показників — навантаження на систему.

"Від 25 до 35 тисяч хворих на добу може дати зростання кількості госпіталізованих, і ми будемо мати підстави запропонувати введення жорсткого карантину. Якщо дивитися на прогнози, у нас така кількість мала бути 1 грудня, але її не було. Ми бачимо, що таке зростання може бути впродовж грудня", — сказав Степанов.

Нагадаємо, в Україні вже 732 тис. випадків COVID-19, за добу - 9 946.

Також нагадаємо, керівництво держави обговорює доцільність запровадження локдауну.

У парламенті повідомили, що Кабінет міністрів планує ввести повний локдаун на три тижні з 24 грудня по 15 січня.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram