Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Здоров'я
22395

Новими вітчизняними тестами на COVID-19 можна перевіряти один мільйон людей на день

Новими вітчизняними тестами на COVID-19 можна перевіряти один мільйон людей на день

КИЇВ. 3 грудня. УНН. Українські вчені розробили новий ІФА-тест на пряме виявлення антигену коронавірусу SARS-CoV-2. Сучасний стан інфраструктури лабораторій в Україні та особливість нового діагностикуму дозволяє з його допомогою тестувати на COVID-19 до 1 мільйона осіб на день. Про це повідомляють на сайті розробників “Діапроф-Мед”, передає УНН.

Так, за допомогою вітчизняного теста шукають вірусний антиген SARS-CoV-2 в біологічному матеріалі дихальних шляхів — мазки з носоглотки та ротоглотки. При цьому лабораторний метод проведення тесту на антиген дозволяє значно посилювати його чутливість. Але, на відміну від ПЛР-аналізу, український тест на антиген не потребує складного обладнання.

За словами вчених-розробників, цей аналіз є доступним практично на будь-якому рівні закладів охорони здоров’я.

“При використанні тест-системи DIA®-SARS-CoV-2-Ag-R масове виявлення контагіозних носіїв вірусу мінімум у 2 рази дешевше. Сучасний стан інфраструктури лабораторій в Україні дозволяє виробляти до 1 мільйона тестів в день”, — зазначають вчені “Діапроф-Мед”.

Таким чином нова українська тест-система є ефективним способом виявлення COVID-19 у осіб з симптомами і високочутливим скринінговим тестом для виявлення інфікованих в групах ризику, безсимптомних інфікованих і контактних осіб.

Нагадаємо, новий український тест DIA®-SARS-CoV-2-Ag-R на антиген коронавірусу в 75 разів чутливіший за один із найкращих у світі тестів на антиген і мінімум у п’ять разів дешевший. 

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram