У Омбудсмена занепокоєні ситуацією з тестуванням на COVID-19 у будинках для людей похилого віку

КИЇВ. 3 грудня. УНН. В Уповноваженої Верховної Ради з прав людини повідомляють про недостатнє тестування на COVID-19 мешканців інтернатних закладів соціального захисту населення. Крім того, керівництво цих установ порушує встановлені алгоритми тестування своїх підопічних. Про це УНН повідомили у Секретаріаті Уповноваженого Верховної Ради з прав людини.
Мова йде про заклади, де проживають люди похилого віку та особи з інвалідністю.
“Під час здійснення візитів національного превентивного механізму встановлено, що всупереч алгоритму дій керівники інтернатних закладів соціального захисту населення не завжди приймають рішення про здійснення тестування вищезазначених осіб”, — зазначили у секретаріаті.
Так, у Радомишльському психоневрологічному інтернаті під час перевірки було виявлено двох підопічних з ознаками респіраторної хвороби, високою температурою та низьким вмістом кисню в крові. Зазначається, що відповідно до встановленого алгоритму, керівництво закладу не викликало швидку та не ізолювало хворих.
Варто зазначити, що в закладах такого типу в Україні передбачено лабораторне тестування особи на коронавірус за наявності симптомів COVID-19. У європейських же країнах усіх підопічних закладів для людей похилого віку та осіб з інвалідністю тестують регулярно та масово, щоб запобігти спалаху COVID-19 серед вразливих груп ризику.
Нагадаємо, що експерти загалом занепоєні низькою кількістю тестувань на COVID-19 серед українців. Ситуацію з низькою кількістю тестувань може кардинально змінити новий тест DIA®-SARS-CoV-2-Ag-R на антиген українських вчених. Він надає змогу перевірити на COVID-19 до 1 мільйона людей на день. Крім того, цей тест на антиген коронавірусу в 75 разів чутливіший за один із найкращих у світі тестів на антиген і мінімум — у 5-10 разів дешевший.