Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
66210

На Львівщині запрацював радіотелескоп, який дозволяє досліджувати Всесвіт

На Львівщині запрацював радіотелескоп, який дозволяє досліджувати Всесвіт

КИЇВ. 15 грудня. УНН. У Золочеві, що на Львівщині, ввели в експлуатацію радіотелескоп РТ-32, який дозволяє Україні досліджувати Всесвіт. Про це повідомляє УНН з посиланням на "Радіо Свобода".

“Неподалік міста Золочів, ввели в експлуатацію радіотелескоп РТ-32. Протягом двох років, починаючи з 2018-го, українські фахівці модернізували радянську антену МАRК-4В, на базі якої і створили радіотелескоп сантиметрового діапазону довжин хвиль РТ-32. За оцінками фахівців, це один із найкращих радіотелескопів на території України і Східної Європи. Адже після анексії Криму у 2014 році Україна втратила парк космічних антен у Євпаторії. Однак спеціалістам вдалося відновили роботу Центру далекого космічного зв’язку в державі”, - повідомили у ЗМІ.

Вказано, що у 2014 році Україна втратила парк космічних антен поблизу Євпаторії, де була одна з найбільших у світі антен РТ-70.

“Звичайно, втрата об’єктів в Євпаторії – це велика втрата для України. Парк антенних систем у Криму дуже великий, там цінне обладнання, там унікальні речі. Але все ж таки пройшов час від моменту анексії Криму і ми створили радіотелескоп РТ-32, який набагато технологічніший, аніж РТ-70, тобто тут системні рішення, які опрацьовували там, модифіковані, нова елементна база. Цей телескоп працює ефективніше, краще використовуються його можливості Дзеркало цієї антенної системи має дуже хороші характеристики. Тому, в деяких режимах, РТ-32 перевищує характеристики РТ-70”, - сказав керівник Центру на Львівщині Віктор Ожінський.

Зазначається, дзеркало у телескопі японського виробництва, все інше, що модернізували, виготовлене в Україні.

“Радіотелескоп РТ-32 – один із кращих на території України і Східної Європи. Його завдання – вирішення фундаментальних задач астрофізики… Зараз для прикладних космічних досліджень важливо використання GPS-технологій, супутникових навігаційних систем для повсякденного життя”, - сказала вчена-астрофізик Любов Янків-Вітковська.

Повідомляється, що за допомогою таких телескопів виявляють і досліджують дуже далекі об’єкти, квазари, що допоможе вивчати невідомі об’єкти у Всесвіті. Окрім того, телескоп дає можливість моніторити космічний простір і управляти супутниками, які використовуються для цивільних задач.

“Наразі плануємо з КТНА-200 створити радари і станцію керування для дослідження космічного сміття, для використання у космічних місіях. Зараз є програми дослідження Місяця, Марса, інші міжнародні програми. Її ще можна і потрібно використовувати, технологічно це складні речі і потребують не лише грошових ресурсів, але й людських”, - додав Віктор Ожінський.

Нагадаємо, Hubble зробив знімок галактики-домівки для чотирьох різних наднових.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram