Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Політика
64095

Швеція розпочала головування в ОБСЄ, у пріоритетах – Донбас і Крим

КИЇВ. 1 січня. УНН. Швеція розпочала головування в Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) з 1 січня 2021 року, у 2022 році головування перейде до Польщі. Про це з посиланням на рішення Ради міністрів закордонних справ ОБСЄ повідомляє УНН.

За словами міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби, питання Донбасу і Криму будуть серед пріоритетів шведського головування в ОБСЄ у 2021 році.

Посол Королівства Швеція в Україні Тобіас Тиберг зазначив, що позиція Швеції, яка 1 січня перебрала у Албанії головування в ОБСЄ на 2021 рік, полягає у “захисті європейського безпекового порядку, який базується на трьох принципах: кордони не можуть бути порушені, конфлікти мають бути вирішені мирними засобами, кожна країна має право самостійно обирати свій шлях, і це повною мірою стосується України”.

 Нагадаємо, генеральним секретарем ОБСЄ офіційно призначено представницю Німеччини Хельгу Шмід. Голова МЗС України Дмитро Кулеба запросив її здійснити свій перший візит до України і відвідати Донбас та адмінмежу з тимчасово окупованим Кримом.

Джерело: УНН
Теги: Швеція, ООН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram