Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Політика
73605

Світовий банк очікує у 2021 році зростання української економіки на 3%

Світовий банк очікує у 2021 році зростання української економіки на 3%

КИЇВ. 5 січня. УНН. Світовий банк очікує, що економіка України зросте на 3% за 2021 рік. Про це йдеться у повідомленні організації з посиланням на січневий огляд “Перспективи світової економіки”, передає УНН.

“У 2021 році очікується помірне відновлення економіки України, зростання ВВП за рік становитиме всього 3%. У цей період поступового відновлення особливо важливо подвоїти зусилля з усунення існуючих структурних недоліків української економіки. Як і раніше, ситуація з бюджетом буде серйозно ускладнюватися пандемією і необхідністю надання захисту найбільш вразливим верствам населення. Збільшення дефіциту бюджету, значні зобов'язання з обслуговування державного боргу і високий рівень невизначеності будуть стримувати такі необхідні приватні інвестиції. Особливо важливим буде сприяння притоку капіталу і робочої сили в найбільш продуктивні сектори економіки шляхом зміцнення верховенства права, прискорення процесу врегулювання проблемних кредитів, зменшення регуляторних бар'єрів і зміцнення управління державними банками”, - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що у перспективі необхідно запровадити більш швидкі процедури банкрутства і врегулювання внутрішнього боргу, щоб убезпечити активи від тривалих судових розглядів і мати змогу переорієнтувати їх для нових цілей.

“У 2021 році очікується зростання світової економіки на 4% за умови, що розпочате застосування вакцин від COVID-19 триватиме у широких масштабах впродовж року, що наступив. Однак… Світовий банк відзначає, що відновлення, ймовірно, буде слабким у випадку, коли директивні органи уникатимуть рішучих дій із приборкання пандемії та впровадження реформ, які сприяють зростанню інвестицій… Незважаючи на те, що економіка України, як очікується, буде зростати в 2021 році, після скорочення на 5,5% в 2020-му, пандемія завдала значної шкоди населенню України”, - вказано у повідомленні.

Повідомляється, що враховуючи високий рівень невизначеності, пов'язаної з довгостроковими наслідками пандемії і розробкою вакцини, всі суб'єкти економічної діяльності, як в державному, так і в приватному секторі та домогосподарства, повинні будуть прийняти складні економічні умови всередині країни і за кордоном.

“Відкриття ринку землі в середині 2021 року - це шанс для України повною мірою скористатися можливостями, які надає її сільськогосподарський сектор - важливе джерело надходжень від експорту. Однак, створення ефективного ринку сільськогосподарських земель вимагатиме своєчасного прийняття додаткового законодавства про передачу державних земель місцевим органам влади, запровадження такої необхідної прозорості в управлінні земельними ресурсами і нагляду за ними, а також введення електронних аукціонів для будь-якої передачі державних земель. Оскільки Україна продовжує відновлення в 2021 році, одним із ключових уроків цієї глобальної кризи є важливість зміцнення макроекономічної стійкості”, - йдеться у повідомленні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Шмигаль заявив, що у 2021-й ми заходимо із прогнозами про зростання економіки на майже 5%

Зазначається, що виважена грошово-кредитна і фіскальна політика України, включаючи відсутність значних зовнішніх і внутрішніх дисбалансів, допомогла пом'якшити найбільш серйозні наслідки пандемії для економіки України.

“Збереження регуляторної незалежності Національного банку України буде, як і раніше, мати вирішальне значення для збереження довіри і стійкості. Надалі, по мірі зниження безпосередніх ризиків пандемії, буде важливо скорегувати комплекс заходів політики і підтримувати макроекономічну стабільність – важливу передумову міцного, збалансованого і стійкого відновлення”, - вказано у повідомленні.

Нагадаємо, міністр економіки Петрашко впевнений у рості ВВП на 4,6% у 2021 році: це консенсус-прогноз по ринку.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram