Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
111180

У ЗСУ пояснили, як правильно називати окуповані території Донбасу

У ЗСУ пояснили, як правильно називати окуповані території Донбасу

КИЇВ. 6 січня. УНН. Управління стратегічних комунікацій Апарату Головнокомандувача Збройних Сил України вказало на помилкову термінологію, яка часто вживається при згадуванні тимчасово окупованих Росією територій Донбасу. Про це йдеться в дописі Страткому у Facebook, передає УНН.

"У ЗМІ та соціальних мережах досить часто використовують терміни “території самопроголошених/так званих ДНР/ЛНР”, “Південний схід України” та “Схід України”, які є хибними відповідно до законів України. Водночас вірно говорити “тимчасово окуповані території у Донецькій та Луганській областях”, “окупована частина Донбасу”, - зазначили в управлінні.

Так, підкреслюють у Страткомі, неправильне визначення того чи іншого регіону України призводить до ряду проблем, серед яких підміна понять, затуманення свідомості, протиставлення та створення стереотипів.

“Схід України” на противагу “великій Україні” – таким терміном Росія та проросійські медіа відокремлюють населення тимчасово окупованих територій від українців, які проживають під легітимним урядом, а відтак створюють напруження у суспільстві і вороже ставлення між громадянами. Таким чином, використовуючи термін “Схід України” та “Південний схід України”, розширюють географію конфлікту, адже в географічному сприйнятті Схід – це і Харківська область, а Південний схід часто у свідомості охоплює і Запорізьку область, в той час як під окупацією знаходяться окремі райони Донецької та Луганської областей", - зазначають в ЗСУ.

Крім того, зазначається, що “так звані ДНР/ЛНР” – це термін, при вживання якого фактично підтверджується існування окремих “самопроголошених” республік, визнання яких добивається Росія, в той час, як це утворені Росією квазідержави та визнані законодавством терористичні організації.

Неправильне використання даного терміну створює уявлення про особливий характер та відокремленість цих територій, що дає їм підстави претендувати на спеціальний статус, відмінний від решти регіонів України, вказують в управлінні.

"Використання єдиної термінології, що відповідає реальності, законам та міжнародному гуманітарному праву, сприятиме створенню нових механізмів для протидії інформаційним загрозам та формуванню наративу, виключатиме з себе російські пропагандистські штампи", - наголошує команда Страткому.

Нагадаємо, раніше у Мінреінтеграції пояснили, що тимчасово окупована територія АР Крим не є "анексованою", використання такого формулювання домагається саме Російська Федерація.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram