Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
24750

Денісова обговорила зі шведським послом звільнення близько 110 утримуваних в РФ та окупованому Криму

Денісова обговорила зі шведським послом звільнення близько 110 утримуваних в РФ та окупованому Криму

Людмила Денісова

КИЇВ. 12 січня. УНН. Уповноважений ВР з прав людини Людмила Денісова обговорила з послом Королівства Швеція в Україні Тобіасом Тибергом звільнення 109 утримуваних українців, які перебувають у незаконному ув’язнення на території РФ та тимчасово окупованого Криму. Про це омбудсмен написала у своєму Telegram-каналі, передає УНН.

“Провела зустріч з Надзвичайним і Повноважним Послом Королівства Швеція в Україні Тобіасом Тибергом щодо активізації співробітництва зі Швецією у сфері захисту прав людини, враховуючи їхнє головування в ОБСЄ у 2021 році… Повідомила, що під час зустрічі 3 грудня 2020 року з так званим "уповноваженим з прав людини в ДНР" Морозовою було обговорено питання про передачу 300 засуджених осіб та 125 кримінальних справ і проваджень щодо 133 осіб. Однак, поки що так звані "уповноважені з прав людини" ОРДЛО стверджують, що все про що зазначалося може бути реалізовано після певного прогресу у Мінському форматі. Але раніше, це були не взаємопов'язані процеси, і тепер для розв’язання поставлених задач я намагаюся розділити їх. Обговорили питання звільнення цивільних заручників та військовополонених”, - написала Людмила Денісова.

Вона зазначила, що наразі через відсутність нових звільнень кількість незаконно утримуваних громадян на тимчасово окупованих територіях Донбасу збільшується.

“У порівнянні з серпнем 2020 року їх кількість збільшилась на 19 осіб – з 235 до 254. Ще 258 людей вважаються зниклими безвісти. Окремо порушили питання щодо звільнення 109 громадян України, які перебувають у незаконному ув’язнення на території РФ та тимчасово окупованого Криму, а також дотримання прав громадян, в тому числі кримських татар, які після тимчасової окупації залишилися проживати на півострові та зазнають утисків окупаційної влади. Також домовились, що за можливості пан Тобіас посприяє в організації зустрічі з діючим головою ОБСЄ, Міністром закордонних справ Швеції Анн Лінде під час її перебування в Україні 18-19 січня 2021 року”, - додала омбудсмен.

За її словам, протягом 2018–2019 років було переведено 386 засуджених із тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей для подальшого відбування покарання на контрольованій Україною території.

“60% осіб вже звільнено з місць позбавлення волі. Наразі у нашому реєстрі є 450 засуджених осіб, які бажають бути переведеними на контрольовану урядом Україною територію, а також налічується 220 кримінальних справ, які залишились в судах на тимчасово окупованих територіях Донбасу”, - сказала Денісова.

Нагадаємо, відкрито провадження через позбавлення волі 120 громадян України на території окупованого Криму.

Останній обмін утримуваними особами на Донбасі відбувся 16 квітня. Офіс президента повідомив, що з полону звільнили 20 українців. У контрольованих Росією угрупованнях “ДНР” і “ЛНР” сказали, що українська сторона передала 14 осіб.

На початку серпня голова Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив про підготовку нового обміну у форматі “100 на 100”. Єрмак висловив сподівання, що обмін відбудеться “скоро”, але точної дати не навів. 

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram