Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
19380

"Гібридні війни": за чотири роки в Україну не дали ввезти близько 1,5 млн антиукраїнських книжок із РФ

"Гібридні війни": за чотири роки в Україну не дали ввезти близько 1,5 млн антиукраїнських книжок із РФ

КИЇВ. 13 січня. УНН. За період з 2017 по 2020 рік Держкомтелерадіо не дав ввезти близько 1,5 млн примірників антиукраїнських видань з Російської Федерації. Про це повідомляє УНН із посиланням на сторінку в Facebook комітету.

"Протягом 2017-2020 років Держкомтелерадіо надав 4274 відмови імпортерам на ввезення книжкової продукції з РФ. Більшість відмов стосувалася подачі неповного пакету документів заявниками, а в 274 випадках – антиукраїнського змісту, виявленого у виданнях. Отже, в Україну не дали ввезти майже півтора мільйона примірників антиукраїнських видань", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що Держкомтелерадіо видає дозволи на ввезення на територію України книжкової продукції з РФ відповідно до закону, який був ухвалений ВР наприкінці 2016 року, який забороняє ввозити винятково книжки антиукраїнського змісту, а також такі, що містять пропаганду на користь держави-агресора.

"За весь час дії цього закону та, відповідно, функціонування дозвільної системи, легальним шляхом в Україну не потрапила жодна книжка антиукраїнського змісту, а обсяг книжкових видань, завезених із РФ, порівняно з 2011 роком скоротився у 12 разів. За чотири роки дії закону Держкомтелерадіо дозволив ввезти в Україну 31 тис. найменування книжок з Росії. Більшість з дозволених для ввезення книг - це твори світової класики, дитяча та науково-популярна література. Частину дозволів видано на ввезення в Україну україномовних книг українських видавництв, надрукованих в РФ… За ініціативою Держкомтелерадіо рішенням Рада національної безпеки і оборони України було запроваджено санкції до 9 російських видавництв, які найбільше відзначилися випуском антиукраїнської літератури. Це майже вдвічі зменшило обсяги надходження на український ринок видавничої продукції з території РФ", - вказано у повідомленні.

Повідомляється, що загальна кількість чинних дозволів на сьогодні складає 18104. Значна частина отриманих дозволів залишаються нереалізованими, а заявлена кількість запланованих до ввезення примірників видань у більшості випадків перевищує кількість реально ввезених.

Нагадаємо, Росія та КНР увійшли до трійки найбільших торгових партнерів України у 2020 році.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram