Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Економіка
21165

"Ініціатива Юрія Вітренка з регулювання цін на газ відкриває двері для корупції і спотворень ринку" - Аура Сабадус, ICIS

"Ініціатива Юрія Вітренка з регулювання цін на газ відкриває двері для корупції і спотворень ринку" - Аура Сабадус, ICIS

КИЇВ. 13 січня. УНН. Повідомлення в.о. міністра енергетики України про регульовану ціну на газ для населення може бути гарною новиною для деяких споживачів, які можуть бути налякані останнім підвищенням цін на газ, але одночасно є і серйозною перешкодою для ринку в цілому, що відкриває двері для корупції і спотворень. Про це в своїй статті для агентства ICIS пише британський журналіст Аура Сабадус, передає УНН.

"Як в.о. міністра енергетики та самопроголошений реформатор, Юрій Вітренко добре розуміє негативний вплив субсидій, а також потенційний збиток, який такий захід може завдати насилу завойованій репутації України як надійного ринку. Саме з цієї причини він і міністерство енергетики повинні відмовитися від своїх планів регулювання (тарифів на газ - ред.) І працювати над впровадженням заходів, спрямованих на тих, хто дійсно потребує підтримки", - пише енергоексперт і британський журналіст Аура Сабадус.

У статті наголошується, що заходи щодо захисту вразливих споживачів можуть включати розподіл зимових паливних надбавок, як це використовується в інших європейських країнах. Водночас, ручне регулювання тарифів для домашніх господарств усього через шість місяців після запуску нового ринку газу призведе до спотворення ринку, відкриє двері для корупції, направить негативні сигнали інвесторам і посприяє інтересам українських олігархів, які можуть отримати вигоду з таких схем.

Нагадаємо, т.в.о. міністра енергетики Юрій Вітренко запропонував впровадити регулювання ціни на газ для побутових споживачів. Для цього продавати газ постачальникам планують зобов'язати компанію "Укргазвидобування", про що Кабінет міністрів вже підготував проект постанови. Водночас, енергетичні експерти вважають підготовлюване рішення уряду популістським, а в ЗМІ повідомляється, що рішення повернути ПСО хоч і допоможе владі короткочасно підзаробити трохи виборчих балів, але водночас посилить кризу в сфері газопостачання, призведе до відходу з ринку газу нових учасників і зіпсує і без цього не безхмарні стосунки України з МВФ і Євросоюзом.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram