Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
80505

Зеленський підписав закон щодо зняття вікових обмежень для роботи на держслужбі

Зеленський підписав закон щодо зняття вікових обмежень для роботи на держслужбі

Володимир Зеленський

КИЇВ. 13 січня. УНН. Президент України Володимир Зеленський підписав закон щодо зняття вікових обмежень для роботи на державній службі. Про це УНН повідомляє з посиланням на пресслужбу ОПУ.

"Президент України Володимир Зеленський підписав Закон "Про внесення змін до Закону України "Про державну службу" щодо зняття вікових обмежень для роботи на державній службі" № 1086-ІХ, який Верховна Рада ухвалила 16 грудня 2020 року", - йдеться в повідомленні.

Повідомляється, що згідно з документом, державний службовець за рішенням суб’єкта призначення може бути залишений на державній службі після досягнення 65-річного віку за власною згодою. Рішення про продовження строку перебування на держслужбі ухвалює суб’єкт призначення щороку, але не більш як до досягнення державним службовцем 70-річного віку.

"Термін перебування на службі в органах місцевого самоврядування може бути продовжено, але не більш ніж на п'ять років за рішенням сільського, селищного, міського голови, голови районної, районної у місті, обласної ради. Рішення про продовження строку перебування на службі в органах місцевого самоврядування ухвалює голова відповідної ради щороку, але не більш як до досягнення державним службовцем 70-річного віку", - зазначається в повідомленні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський підписав закон про електронні комунікації

Також повноваження суб'єкта призначення стосовно керівника Апарату Верховної Ради України, крім випадків, передбачених пунктом 35 частини першої статті 85 Конституції України, здійснює Голова Верховної Ради.

Окрім того, відповідно до закону, на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів з метою запобігання поширенню COVID-19, призупинено дію положень Закону України "Про державну службу" та Закону України "Про центральні органи виконавчої влади" в частині проведення конкурсів на посади державної служби.

"У новостворених органах державної влади, що були утворені протягом дії карантину, добір на посади державної служби в установленому Кабінетом Міністрів порядку не проводиться. Призначення на посади державної служби в таких органах здійснюється виключно за результатами конкурсу відповідно до положень Закону України "Про державну службу", - йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила у другому читанні законопроект про внесення змін до Закону України "Про державну службу" №4096 щодо зняття вікових обмежень для роботи на державній службі. Відповідне рішення підтримали 300 народних депутатів.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram