Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
91575

У "Нафтогазі" готові відпускати українцям газ за "акційною ціною" від уряду

У "Нафтогазі" готові відпускати українцям газ за "акційною ціною" від уряду

КИЇВ. 13 січня. УНН. Нафтогаз готовий забезпечити єдину ціну у 6,99 грн за куб. м для всіх побутових споживачів газу під час карантину або до кінця опалювального сезону. Про це повідомляє УНН з посиланням на пресслужбу Нафтогазу.

“Газопостачальна компанія (ГК) “Нафтогаз України” готова в рамках тарифного плану “Місячний” забезпечити природним газом побутових споживачів за регульованою ціною 6,99 грн за куб. м до завершення карантину або опалювального сезону. Для клієнтів, які оформили тарифний план “Річний”, вартість газу не зміниться і складе 4,73 грн, 5,24 грн та 6,45 грн за куб. м, відповідно до умов договорів”, - йдеться у повідомленні.

Більше того, “Нафтогаз” готовий прийняти всіх побутових споживачів, постачальник яких не зможе або відмовиться постачати газ за регульованою ціною. Відзначимо, що таким чином команія, ймовірно, може значно збільшити кількість клієнтів, а значить і заробітків.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Газ "по акції": в Україні хочуть ввести державне регулювання ціни

“Ми готові мінімізувати тиск цін на енергоносії на незахищені верстви населення під час карантинних обмежень. Ми готові “прийняти на ПОН” всіх, хто опиниться без постачальника газу у випадку неготовності газозбутової компанії забезпечити визначену урядом ціну у 6,99 грн за куб. м. Розуміємо, що запровадженням регульованих цін на газ уряд зробив вимушений крок, викликаний потужною протидією приватних постачальників розвитку ринку газу та переходу споживачів до нових постачальників газу. Щодня ми отримуємо скарги від споживачів, які не можуть знайти свій ЕІС-код, яким погрожують нарахувати вигадані борги за “температурні” коефіцієнти чи відрізати газ нібито за неправильно оформлені документи”, — сказав голова правління НАК “Нафтогаз України” Андрій Коболєв.

Як повідомляв УНН, у "Слузі народу" визнали, що зниження ціни на газ - тимчасова акція.

Варто відзначити, що ціна на газ для населення в листопаді-грудні 2020 року була на рівні 6,33 грн за метр кубічний. З 1 січня, ціна на газ для населення підвищилася, що, звичайно, обурило громадян, які масово почали влаштовувати акції протесту.

І тут навіть згадалася давня обіцянка гаранта Конституції. Ще в грудні 2019 року Президент України Володимир Зеленський анонсував зниження тарифів для людей на майже 50%, але “не так сталося, як гадалося”.

І от, через протести, влада країни вирішила "терміново“(майже два тижні знадобилося) вирішувати “тарифну” проблему.

Спочатку, в.о. міністра енергетики Юрій Вітренко (колишній керівник “Нафтогазу”, який збільшив вартість газу для населення з 1,4 грн до 6,9 грн за куб. м.) представив “попередній план із суттєвого зниження тарифів на газ та встановлення ціни, яка була б справедливою з точки зору споживача”.

Вже під час вчорашньої зустрічі народних депутатів від фракції “Слуга народу” із прем’єром Денисом Шмигалем, в. о. міністра енергетики Юрієм Вітренком та головою НАК “Нафтогаз” Андрієм Коболєвим було представлено два плани виходу з “тарифної кризи”. Перший — “Нафтогаз” стає єдиним постачальником газу для населення, другий — встановлення максимальної маржинальності.

А 13 січня, на засіданні Кабінету міністрів прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що через пандемію та карантинні обмеження ціна на газ для населення зменшиться на 30% і становитиме 6,99 грн за метр кубічний.

Правда, ціна на газ від ГК “Нафтогаз України” становить 7,22 грн/куб. Тобто, анонсоване “30-відсоткове” зниження від Шмигаля, лише на майже 3,2% або 23 копійки відрізняється від “нафтогазівської” пропозиції.

Втім, вже під вечір пройшла анонсована нарада у голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова разом із представниками фракцій, прем‘єр-міністром України Денисом Шмигалем, в. о. міністра енергетики Юрієм Вітренком та головою НАК “Нафтогаз” Андрієм Коболєвим на якому глава уряду підтвердив зниження ціни на газ для населення до рівня 6,99 грн за метр кубічний, але лише в “лютому-березні”. Відтак, “тарифна казка” від влади для українців закінчиться з настанням весни.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram