Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
18615

ЄСПЛ сьогодні винесе рішення про порушення прав людини в окупованому Криму

ЄСПЛ сьогодні винесе рішення про порушення прав людини в окупованому Криму

КИЇВ. 14 січня. УНН. Європейський суд з прав людини сьогодні винесе рішення про порушення прав людини в тимчасово окупованому Криму, за позовами України проти Російської Федерації, повідомляє УНН.

"ЄСПЛ винесе 14 січня рішення за позовами України про порушення прав людини в Криму... Справа стосується тверджень України про систематичне ("адміністративну практику") порушення Російською Федерацією Європейської конвенції з прав людини в Криму", - було сказано у повідомленні Ради Європи від 11 січня.

Відзначалося, що засідання буде відкритим і відбудеться о 10:00 у Страсбурзі.

"Уряд України стверджує, що з 27 лютого 2014 року Російська Федерація здійснює повний контроль над Автономною Республікою Крим і містом Севастополем, невід'ємними частинами України і здійснює юрисдикцію щодо ситуації, яка привела до численних порушень Конвенції. Уряд стверджує, що ці порушення є результатом спільних адміністративних практик Російської Федерації", - повідомили в пресслужбі РЄ.

Нагадаємо, порушення прав людини в окупованому Криму Росією супроводжуються незаконними затриманнями кримських татар і громадських активістів, проведеннями у них обшуків, а також організацією фальсифікованих судових процесів. Відбуваються так само релігійні утиски української церкви, на що Україна неодноразово висловлювала протест.

Також нещодавно Генасамблея ООН проголосувала за резолюцію по Криму.

Резолюція чітко визначає нелегітимність органів і посадових осіб РФ в Криму у контексті посилення міжнародної політики невизнання спроби анексії Криму.

На рівні ООН вперше зафіксовано, що такі посадові особи повинні розглядатися лише як "окупаційна влада Російської Федерації". Документ констатує, що Росія не виконує міжнародні зобов’язання у сфері прав людини та міжнародного гуманітарного права.

Зазначається, що рівень дотримання прав людини в Криму після його окупації Росією значно знизився також через те, що РФ є учасницею меншої кількості відповідних міжнародних договорів, ніж Україна. ГА ООН наголошує, що Росія використовує пандемію COVID-19 для запровадження невиправданих обмежувальних заходів на півострові, посилюючи репресії проти населення, зокрема шляхом залучення ФСБ.

Як повідомлялося раніше в УНН, суд у РФ виніс вироки у білогірській "справі Хізб ут-Тахрір": одному із фігурантів дали 18 років.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram