Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
17730

Україна співпрацюватиме з США та Ізраїлем у сфері трансплантації: у МОЗ розповіли деталі

Україна співпрацюватиме з США та Ізраїлем у сфері трансплантації: у МОЗ розповіли деталі

КИЇВ. 14 січня. УНН. Україна активізує роботу у сфері розвитку трансплантації. Це полягає у міжнародному партнерстві та імплементації найкращих світових практик, зокрема Німеччини, США, Ізраїлю, Іспанії. Про це під час брифінгу заявив міністр охорони здоров'я Максим Степанов, інформує УНН.

"Світ не стоїть на місці — він розвивається. Розвиваються, відповідно, технології. У тому числі, й медична технологія. І саме тому ми розвиваємо напрям міжнародного партнерства та імплементуємо найкращі світові практики, зокрема, й у сфері трансплантації. Ви знаєте нашу мету: ми хочемо досягнути трансплантаційної незалежності вже за три роки. Це означає, що кожен громадянин, якому знаходиться пересадка органів або трансплантація кісткового мозку, йому ця допомога буде надана в Україні, не треба буде їхати за кордон", - повідомив Степанов.

За словами урядовця, Міністерство охорони здоров'я активно співпрацює з міжнародними партнерами.

"Ми дуже сильно активізували цю роботу у 2020 році. Завдяки цьому, ми створюємо сучасні програми підготовки спеціалістів у сфері трансплантації. У тому числі через переклад сучасних академічних джерел з трансплантації, через обмін досвідом і стажування в провідних центрах трансплантації інших країн. Протягом 2020 року ми почали співпрацю з Національною організацією трансплантації Іспанії, університетською клінікою Шлезвіг-Гольштейн у Німеччині", - додав міністр.

Також він анонсував проведення наступного тижня німецько-український саміт з розвитку трансплантації органів в Україні.

"Міністерство підтримує зв'язок із Національною організацією трансплантації Іспанії. Вже із 2021 року ми працюватимемо з глобальною обсерваторією донорства та трансплантації. Долучимося до міжнародного збору та аналізу синтетичних даних у цій сфері. Співпраця з Іспанією, яка є світовим лідером за кількістю трансплантацій на мільйон осіб, розвиватиметься також у напрямку стажування та розробки стандартів. Наразі експерти ведуть перемовини з держави Ізраїль, щодо організації стажування українських лікарів, що спеціалізуються у сфері трансплантації кісткового мозку", - відзначив Степанов.

Він додав, що налагоджено співпрацю з медичним центром — університетом одного з міст американського штату Нью-Джерсі.

"Партнери з США допомагатимуть розвивати трансплантацію нирки, підшлункової залози. Цей досвід є наразі досить актуальним, адже у 2021 році ми плануємо усіх пацієнтів, які потребують пересадки нирки, оперувати безпосередньо в Україні. Це той виклик, який ми взяли на себе й вважаємо, що це досяжно. Ми вважаємо, що 21-й рік повинен стати тим роком, коли трансплантація нирки буде робитися всім громадянам в Україні, не відправляючи їх за кордон", - наголосив очільник МОЗ.

Нагадаємо, за інформацією Степанова, кожного року в Україні близько 5 тисяч громадян потребують пересадки органів чи тканин.

у 2021 році в Україні планують зробити мінімум 250 операцій з трансплантації органів та тканин, що майже у 2 рази більше у порівнянні з минулим роком.

Також у Міністерстві охорони здоров’я працюють над питанням запровадження в Україні операцій із трансплантації верхніх та нижніх кінцівок, що особливо актуально для українських воїнів.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram