Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Здоров'я
25575

У Кенії знайшли 16 нових штамів коронавірусу

У Кенії знайшли 16 нових штамів коронавірусу

КИЇВ. 14 січня. УНН. Вчені Кенійського інституту медичних досліджень попередили, що в країні може циркулювати 16 нових штамів коронавірусу, які мають унікальний характер і поки ще не зустрічалися в інших частинах світу. Про це УНН повідомляє із посиланням на The East African.

"Вчені Кенійського інституту медичних досліджень попередили, що у країні можуть циркулювати особливі варіанти коронавірусу, повністю відмінні від тих, що виявлені у Великій Британії і Південній Африці", - йдеться у повідомленні.

Повідомляється, що хоча результати є попередніми, дослідники говорять, що конкретний варіант, обраний в зразках, зібраних в окрузі Таїта-Тавета на південному сході країни, не тільки унікальний для Кенії, але, ймовірно, буде поширюватися в інших частинах країни.

Тепер команда вчених з інституту заявляє, що якщо результати Таїти підтвердяться, новий варіант може поширюватися непомітно.

"Використовуючи зразки від більш ніж 200 осіб з восьми округів (Найробі, Каджіадо, Кіліфі, Таїта-Тавета, Тана Рівер, Момбаса, Квал і Ламу) в період з червня по жовтень, команда визначила 16 циркулюючих штамів (коронавірусу - ред.). З них 12 були записані як унікальні", - наголошується у повідомленні.

Так, доступні геномні дані, отримані у результаті секвенування 205 зразків назального генома, взятих з восьми округів в період з червня по жовтень минулого року, виявили 16 циркулюючих штамів.

"Команда зазначила, що хоча чотири варіанти продовжували переважати серед інфекцій в країні з моменту реєстрації першого випадку у березні, решта 12 - не поширені на місцевому рівні, щоб викликати велику кількість випадків, зокрема, станом на жовтень 2020 року", - йдеться у повідомленні.

Також наголошується, що особливість нових штамів полягає в тому, що вони здатні швидко поширюватися і у початковій фазі захворювання їх важко визначити.

"Вірус, мабуть, викликав досить велику кількість інфекцій в Таїті. Ми не бачили цей варіант більше ніде у світі", - пояснив один з учасників досліджень Чарльз Аготі, додавши, що команді ще належить дізнатися, чи має генетична зміна будь-яке значення для того, наскільки адаптованим може бути вірус.

Як повідомлялося раніше в УНН, 14 грудня 2020 року глава МОЗ Великої Британії Метт Хенкок повідомив, що британські вчені виявили новий, мутований тип коронавірусу, з яким може бути пов'язано швидке поширення хвороби у південно-східній частині Англії. За його словами, попередній аналіз показує, що цей варіант вірусу поширюється швидше за вже відомі штами.

На екстреній пресконференції 19 грудня прем'єр-міністр Сполученого Королівства Борис Джонсон оголосив про те, що, за попередніми даними, новий тип коронавірусу може бути на 70% більш заразним.

Нагадаємо, у ВООЗ допустили, що другий рік пандемії COVID-19 буде важчим.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram