Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
62265

МВФ занепокоєний планами уряду знизити ціни на газ для населення - Мінфін

МВФ занепокоєний планами уряду знизити ціни на газ для населення - Мінфін

Сергій Марченко

КИЇВ. 14 січня. УНН. Міжнародний валютний фонд занепокоєний наміром українського уряду найближчим часом прийняти рішення про зниження цін на газ для побутових споживачів. Про це розповів міністр фінансів України Сергій Марченко в інтервю "Радіо НВ", передає кореспондент УНН.

"У нас є зобовязання у меморандумі про запровадження ринкових механізмів, роботи на ринку природного газу. Рішень ще жодних не прийнято, були надані відповідні доручення профільним міністрам підготувати відповідні рішення. Найближчим часом можливо буде засідання уряду щодо цього питання", - сказав Марченко.

За його словами, постійно проводяться консультації у тому числі з Міжнародним валютним фондом. Питаня тарифів на газ обговорюється з початку тижня.

"Про те, що таке рішення є можливим, наші партнери знають. У них є відповідна реакція. Вони занепокоєні, що ми в якійсь частині переглядаємо раніше взяті зобовязання. Зараз питання полягає в тому, що це може бути частиною механізму або тимчасовим рішенням. Цим займається активно в.о.міністра енергетики. Вчора в нього, до речі, був дзвінок з МВФ. Я думаю, що сьогодні також будуть проведені відповідні консультації. Тобто це пермаментний процес. Він відбувається постійно. Категорично сказати, що ми вже зробили щось дуже погане - поки що немає (причини - ред.)", - розповів Марченко.

Марченко зазначив, що уряд намагається пояснити представникам МВФ, що неприйняття рішення про зниження цін може мати досить негативні наслідки для економіки країни в цілому.

"Тобто тут питання, наскільки ми аргументовано цю позицію будемо доводити", - сказав міністр.

За його словами, Кабмін пояснює представникам Фонду, що "ми наразі у "пожежному" порядку вирішуємо проблему, яка виникла".

Нагадаємо, у "Нафтогазі" готові відпускати українцям газ за "акційною ціною" від уряду.

Для статистики варто відзначити, що ціна на газ для населення у листопаді-грудні 2020 року була на рівні 6,33 грн за метр кубічний. З 1 січня, ціна на газ для населення підвищилася, що, звичайно, обурило громадян, які масово почали влаштовувати акції протесту.

Варто зазначити, що ще у грудні 2019 року Президент України Володимир Зеленський анонсував зниження тарифів на майже 50%.

На тлі протестів влада взялася "терміново" вирішувати "тарифну" проблему. Спочатку, в.о. міністра енергетики Юрій Вітренко (колишній керівник "Нафтогазу", який збільшив вартість газу для населення з 1,4 грн до 6,9 грн за куб.м.) представив "попередній план із суттєвого зниження тарифів на газ та встановлення ціни, яка була б справедливою з точки зору споживача".

Вже під час зустрічі 12 січня народних депутатів від фракції "Слуга народу" із прем’єром Денисом Шмигалем, в.о. міністра енергетики Юрієм Вітренком та головою НАК “Нафтогаз” Андрієм Коболєвим було представлено два плани виходу з "тарифної кризи". Перший — "Нафтогаз" стає єдиним постачальником газу для населення, другий — встановлення максимальної маржинальності.

А 13 січня, на засіданні Кабінету міністрів прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що через пандемію та карантинні обмеження ціна на газ для населення "зменшиться на 30%" і становитиме 6,99 грн за метр кубічний.

Правда, ціна на газ від ГК "Нафтогаз України" становить 7,22 грн/куб. Тобто, анонсоване "30-відсоткове" зниження від Шмигаля лише на майже 3,2% або 23 копійки відрізняється від "нафтогазівської" пропозиції.

Втім, вже згодом пройшла анонсована нарада у голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова разом із представниками фракцій, прем‘єр-міністром України Денисом Шмигалем, в.о. міністра енергетики Юрієм Вітренком та головою НАК “Нафтогаз” Андрієм Коболєвим на якому глава уряду підтвердив зниження ціни на газ для населення до рівня 6,99 грн за метр кубічний, але лише в "лютому-березні". Відтак, "тарифна казка" від влади для українців закінчиться з настанням весни.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram