Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
35385

Розробка українського кандидата у вакцини від COVID-19 ніколи не фінансувалася за рахунок держави - Фаворов

Розробка українського кандидата у вакцини від COVID-19 ніколи не фінансувалася за рахунок держави - Фаворов

Михайло Фаворов

КИЇВ. 14 січня. УНН. Розробка українського кандидата у вакцини не фінансувалася і не фінансується за державні гроші. Всі стадії дослідження і розробки були здійснені виключно за оборотні кошти підприємств-розробників "Діапроф-Мед" і DiaPrep System Inc. Про це на Zoom-конференції розповів професор, доктор медичних наук, міжнародний експерт в сфері охорони здоров'я і епідеміології та президент компанії DiaPrep System Inc. Михайло Фаворов, передає кореспондент УНН.

"Її (розробку українського кандидата в вакцини - ред.) взагалі не фінансують. Вона була зроблена на гроші підприємства. Ми виконали всі дослідження за фінансування "Діапроф-Мед" (компанії в Києві) і DiaPrep System Inc (компанія в Атланті). Ми виконали за наші кошти, щоб мати вакцину, яку можна зробити під цю інфекцію, щоб припинити це лихо. Все, що ми змогли зробити в тих умовах фінансових, - ми зробили", - заявив він.

За словами Фаворова, без фінансування дорогої третьої фази клінічних випробувань, яка неможлива без виробництва 100 тисяч готових доз вакцини, проект поки перебуває на паузі.

"Питання йде між 10 і 15 мільйонами доларів, тому що мало того, що потрібно підприємство перебудувати, щоб воно випустило ці дози, але найдорожче - це клінічне випробування. Тому що випробування включає спочатку десятки людей, потім сотні, потім сотні тисяч людей. Третя фаза - найдорожча", - наголосив розробник.

Він також зазначив, що після чотирьох місяців після зустрічі з Президентом України Володимиром Зеленським, український кандидат у вакцини не наблизився до заключного етапу - виробництва і клінічного випробування. Більше того, в державному бюджеті на 2021 рік фінансування виробництва української вакцини не передбачено.

"Головне, що в бюджет майбутнього року це питання не увійшло і, відповідно, ніяких зрушень в цьому плані з тих пір, а минуло вже чотири місяці. А треба нам, щоб випустити вакцину, - якщо ми завтра почнемо - рік. Це ніяк не можна швидше зробити: випробування усі обов'язкові, їх не можна скоротити", - підкреслив епідеміолог.

Нагадаємо, доклінічна фаза випробувань української вакцини-кандидата від COVID-19 завершена, і вона має хороші перспективи.

Раніше під головуванням Президента України Володимира Зеленського відбулося нарада, на якій були присутні вчені, залучені до розробки оригінального українського кандидата у вакцини проти коронавірусної хвороби COVID-19.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram