Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
70290

Щеплені українською вакциною від COVID-19 кролики мають стійкий імунітет сім місяців по тому - Фаворов

Щеплені українською вакциною від COVID-19 кролики мають стійкий імунітет сім місяців по тому - Фаворов

Михайло Фаворов

КИЇВ. 14 січня. УНН. Заключна клінічна фаза випробування на людях зможе показати точну ефективність українського кандидата в вакцини від COVID-19. При цьому кролики, імунізовані сім місяців тому під час випробувань, все ще мають стійкий імунітет до COVID-19. Про це на Zoom-конференції розповів професор, доктор медичних наук і президент компанії DiaPrep System Inc. Михайло Фаворов, передає кореспондент УНН.

"Імовірність того, що наша вакцина працює: 80-90%. Але ви не можете абсолютно точно сказати, поки ви її не маєте вже випущену в ампулі. При вкладенні відносно невеликих для держави грошей, розробка вакцини дасть можливість вийти на ринок з абсолютно новим і незалежним від інших продуктом", - вважає епідеміолог.

Фаворов також зазначив, що новітні революційні розробки в сфері мРНК-вакцин нового покоління типу Pfizer не дають точної відповіді на головне питання: як довго буде працювати імунітет від них. При цьому під час досліджень українські вчені переконалися в тому, що тривалість дії стійкого імунітету від вітчизняного кандидата в вакцини має дуже тривалий ефект. Так, імунізовані сім місяців тому українським кандидатом в вакцини кролики все ще мають стійкий захист від COVID-19.

"Наприклад - як довго будуть існувати антитіла до мРНК-вакцини? Одні кажуть три місяці, інші - вісім. Ми що, кожні вісім місяців будемо мРНК колоти? Це серйозне питання. А наша вакцина буде працювати дуже довго. Кролики, імунізовані сім місяців тому, до цих пір позитивні", - підкреслив Фаворов.

Нагадаємо, Фаворов повідомив, що розробка українського кандидата у вакцини ніколи не фінансувалася і не фінансується за державні гроші. Всі стадії дослідження і розробки були здійснені виключно за оборотні кошти підприємств-розробників "Діапроф-Мед" і DiaPrep System Inc. Він також зазначив, що без фінансування дорогої третьої фази клінічних випробувань, яка неможлива без виробництва 100 тисяч готових доз вакцини, проект поки перебуває на паузі.

Раніше Президент України Володимир Зеленський анонсував створення унікальної української вакцини від COVID-19.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram