Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
40605

Продовження слідства у справі "плівок Вовка": захисту відмовили у відводі судді

Продовження слідства у справі "плівок Вовка": захисту відмовили у відводі судді

Андрій Біцюк

КИЇВ. 15 січня. УНН. Вищий антикорупційний суд відмовив у відводі судді Андрія Біцюка від розгляду клопотання про продовження строків розслідування у справі щодо створення злочинної організації та захоплення влади суддями Окружного адміністративного суду Києва, зокрема його головою Павлом Вовком. Про це УНН повідомляє із посиланням на пресслужбу ВАКС.

"Слідчі судді Вищого антикорупційного суду розглянули три заяви, які подали підозрюваний та захисники щодо відводу слідчого судді ВАКС, який розглядає клопотання про продовження строку досудового розслідування у справі ОАСК. Зазначені заяви слідчі судді залишили без задоволення", - йдеться у повідомленні.

Як повідомлялося, сторона захисту заявила про відводи судді Вищого антикорупційного суду Андрію Біцюку.

Нагадаємо, нещодавно ВАКС повернув прокурорам клопотання щодо продовження строків розслідування у справі про створення злочинної організації та захоплення влади суддями ОАСК, зокрема його головою Павлом Вовком.

5 січня ВАКС відмовив у примусовому приводі Вовка для розгляду клопотання про обрання йому запобіжного заходу.

Як вже повідомляв УНН, 17 липня 2020 року прокурорами САП та детективами НАБУ повідомлено про підозру голові Окружного адміністративного суду міста Києва, його заступнику, п’ятьом суддям ОАСК, голові Державної судової адміністрації України та ще чотирьом особам.

Слідством встановлено, що вищевказані особи (12 осіб) на чолі з головою ОАСК діяли у межах злочинної організації, яка мала на меті захоплення державної влади шляхом встановлення контролю над Вищою кваліфікаційною комісією суддів України (ВККСУ), Вищою радою правосуддя (ВРП) та створення штучних перешкод у їхній роботі.

За версією слідства, вказана злочинна організація ухвалювала замовні рішення у власних інтересах, а також в інтересах політичних та бізнес кіл.

Зокрема, як зазначається, для цього голова ОАСК використовував схему з подання штучних адміністративних позовів від підставних громадських організацій чи осіб до свого ж суду з подальшим їх розглядом із наперед визначеним результатом.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram