Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
51735

Тарифна криза: Шмигаль заявляє про діалог з МВФ, але Фонд - мовчить

Тарифна криза: Шмигаль заявляє про діалог з МВФ, але Фонд - мовчить

КИЇВ. 15 січня. УНН. Місія Міжнародного валютного фонду, яка наразі працює в Україні, “почула” доводи Кабінету міністрів України стосовно встановлення ціни на газ на рівні 6,99 гривні за кубометр. Про це розповів прем'єр-міністр України Денис Шмигаль в ефірі одного з телеканалів, інформує УНН.

"Ми ведемо діалог. Зараз в Україні працює місія МВФ. Ми ведемо діалог на рівні міністерства, Кабінету міністрів — вони чули аргументи, розуміють, про що йдеться. Ми підкреслюємо, що не відмовляємося і не збираємося відмовлятися від ринкових відносин у сфері продажу газу побутовим споживачам", - зазначив прем'єр-міністр.

Щоправда, якою була реакція МВФ на цю інформацію — невідомо.

За ексклюзивною інформацією УНН, сьогодні, під час проведення консультацій з МВФ Україна не отримала погодження на зниження ціни на газ для населення.

Зазначимо, що за словами Шмигаля, Кабінет міністрів України установив ціну на газ на рівні 6,99 гривні за кубічний метр, адже така ціна була найнижчою українській газовій біржі протягом січня.

Стосовно хронології тарифного питання, то ціна на газ для населення в листопаді-грудні 2020 року була на рівні 6,33 грн за метр кубічний. З 1 січня, ціна на газ для населення підвищилася, що, звичайно, обурило громадян, які масово почали влаштовувати акції протесту.

І тут навіть згадалася давня обіцянка гаранта Конституції. Ще в грудні 2019 року Президент України Володимир Зеленський анонсував зниження тарифів для людей на майже 50%, але “щось пішло не так”.

І от, через протести, влада країни вирішила “терміново” вирішувати “тарифну” проблему.

Спочатку, в.о. міністра енергетики Юрій Вітренко (колишній керівник “Нафтогазу”, який збільшив вартість газу для населення з 1,4 грн до 6,9 грн за куб. м.) представив “попередній план із суттєвого зниження тарифів на газ та встановлення ціни, яка була б справедливою з точки зору споживача”.

Вже під час вчорашньої зустрічі народних депутатів від фракції “Слуга народу” із прем’єром Денисом Шмигалем, в. о. міністра енергетики Юрієм Вітренком та головою НАК “Нафтогаз” Андрієм Коболєвим було представлено два плани виходу з “тарифної кризи”. Перший - “Нафтогаз” стає єдиним постачальником газу для населення, другий — встановлення максимальної маржинальності.

Вже 13 січня, на засіданні Кабінету міністрів, прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що через пандемію та карантинні обмеження ціна на газ для населення зменшиться на 30% і становитиме 6,99 грн за метр кубічний.

Правда, ціна на газ від ГК "Нафтогаз України" становить 7,22 грн/куб. Тобто, анонсоване “30-відсоткове” зниження від Шмигаля, лише на майже 3,2% або 23 копійки відрізняється від “нафтогазівської” пропозиції.

Днями пройшла анонсована нарада у голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова разом із представниками фракцій, прем‘єр-міністром України Денисом Шмигалем, в. о. міністра енергетики Юрієм Вітренком та головою НАК “Нафтогаз” Андрієм Коболєвим на якому глава уряду підтвердив зниження ціни на газ для населення до рівня 6,99 грн за метр кубічний, але лише в “лютому-березні”. Відтак, “тарифна казка” для українців закінчиться з весною.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram