Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
52995

У справі "Мотор Січі" українському уряду терміново потрібні тямущі юристи - Охріменко

У справі "Мотор Січі" українському уряду терміново потрібні тямущі юристи - Охріменко

Олександр Охріменко, Президент Українського аналітичного центру

КИЇВ. 15 січня. УНН. Американські санкції щодо компаній з Китаю хаотичні і не системні, тому що виконують ритуальну політичну функцію, не завдаючи реальної шкоди бізнес-взаємодії двох країн. До того ж адміністрація Байдена може переглянути американо-китайські відносини. В цьому переконаний президент Українського аналітичного центру, який детально проаналізував сьогоднішнє повідомлення про внесення компанії Skyrizon, китайського інвестора ПАТ "Мотор Січ" в обмежувальний список Міністерства торгівлі США, передає УНН.

Олександр Охріменко пояснив суть прийнятих адміністрацією Трампа рішень, які аж ніяк не є санкціями. Він повідомив, що список Мінторгу США, куди потрапила китайська Skyrizon не забороняє співпрацю американських компаній з китайськими, а лише вимагає отримання спецліцензії і являє собою широко використовуваний у світовій практиці експортний контроль над технологіями подвійного призначення.

"У заголовках новин дії Мінторгу США назвали яскраво "санкціями". Це трохи далеко від реальності. Сам по собі прес-реліз Мінторгу США - це більше політичний маніфест, більш ніж на дві третини складається з войовничої політичної риторики. Якби метушня Трампа не була звичайним політичним піаром, цей прес-реліз вмістився б в два рядки сухого тексту ", - пише експерт.

Додавши також, що "санкційна політика США хаотична і непослідовна". Так, влада США не обмежила інвестиції в китайські компанії Alibaba і Tencent", - але в той же час зобов'язала американських інвесторів до листопада "вийти" з активів і інвестицій в китайського виробника смартфонів і розумних гаджетів Xiaomi. "Всі заходи мають відкладений характер і можуть бути скасовані новою адміністрацією", - вважає він.

У той же час експерт зазначив, що українській владі зараз потрібно бути гранично уважною, тому що Україна опинилася в епіцентрі боротьби двох потужних гравців. І нагадав про прийнятий в КНР новий закон, який дозволяє китайським компаніям, які зіткнулися з утисками в інших країнах, звертатися до місцевих судів, отримувати рішення і вимагати їх виконання.

"Українська політична і ділова бізнес-еліти повинні зробити висновки. З кейсом "Мотор Січ" і протидією її акціонеру Skyrizon Україна примудрилася опинитися в епіцентрі міжнародного протистояння гравців принципово іншої вагової категорії. І якщо тут продовжать "тягати обличчям по столу" інвесторів з Піднебесної, президент України Володимир Зеленський замість візиту на вищому рівні в Пекін може готуватися до персональних санкцій з боку уряду КНР. Будівля посольства України в якості забезпечення позовів може бути заарештовано, а дипломатів з неї з ганьбою виставлять на вулицю, президентський літак можуть заарештувати в будь-якому аеропорту світу - точно так само в якості забезпечення позову. Це стане показовою прочуханкою, тому що Україна і її діячі - не той рівень, з яким будуть намагатися домовлятися. Будуть саме показово пороти", - попереджає експерт.

Він також нагадав, що переконливість правової позиції китайських інвесторів вже підтвердило Державне бюро розслідувань (ДБР) - тут порушено кримінальну справу проти функціонерів Служби безпеки України, а китайські компанії визнані потерпілими від їх дій. Вектор розвитку подій такий, що підсумком недалекоглядної стратегії української влади по "Мотор Січі" можуть стати катастрофічні для країни фінансові втрати.

"Штраф у міжнародному арбітражі на 3,5 млрд дол. і втрата експорту в Китай на 7,1 млрд дол. в момент обнулять золотовалютні резерви України, знищать робочі місця в країні, що не піддаються обчисленню, і спустять курс гривні в тартарари. Все чому? А все тому, що українські діячі виявилися настільки дурні, що дозволяють тягнути Україну на забій - до сварки з торговим партнером № 1, практично з єдиною на планеті стабільною і зростаючою економікою", - упевнений Охріменко.

Експерт вважає, що в справі "Мотор Січі" українські політичні лідери повинні діяти, керуючись прагматичним міркуваннями і консультуватися з авторитетними юристами: "Може, пора найняти тямущих юристів і, нарешті, зайняти прагматичну позицію по "Мотор Січ" - адже економічний патріотизм-націоналізм трампістів в цій ситуації цілком можна застосувати і для київських діячів?" - ставить він резонне питання.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram